Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty lutowe

Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd.

Tym razem udało nam się spotkać wyjątkowo wcześnie, bo już na początku miesiąca, a dokładnie 5 lutego. Chcieliśmy zdążyć jeszcze przed oczekiwanymi feriami. Tuż przed zimowym wypoczynkiem stanęliśmy przed kolejnym pytaniem Wędrowca.

Naszym celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie: „Którędy pójdę?”. W gronie najmłodszych Stypendystów i wolontariuszy zastanawialiśmy się, co w naszym życiu jest drogą, a co stanowi już bezdroże. Naszymi pomysłami i skojarzeniami zapełniliśmy plakat.

Bardzo ważnym momentem spotkania była praca w grupach. Stypendyści podzielili się na trzy zespoły, których zadaniem było zaprezentowanie wybranej drogi lub bezdroża w dowolny, twórczy sposób. Była to wspaniała okazja do zaprezentowania swoich talentów! Owocem kilkudziesięciominutowych zmagań była scenka teatralna, film oraz plakat. Młodzi aktorzy teatralni pokazali, że kłótnie do niczego nie prowadzą. Filmowcy zaprezentowali nieprzyjemną stronę kradzieży i jej konsekwencje. Plakat zaś wskazywał na zagrożenia płynące ze zbyt długiego czasu spędzanego przed monitorem komputera.

fotofotofoto

fotoPodczas lutowego spotkania mieliśmy również okazję, aby sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Papieża Jana Pawła II. Dzielnie odpowiadaliśmy na pytania zawarte w quizie przygotowanym przez jedną z wolontariuszek. Niektóre były proste, inne zmuszały do pogłówkowania. Zdarzały się też takie, na których ponosiliśmy porażkę i musieliśmy się przyznać do braków wiedzy… Podsumowując, trzeba jednak przyznać, że warto było zmierzyć się z takim testem wiedzy.
Jako że spotykamy się już od kilku miesięcy, to postanowiliśmy również poświęcić kilka minut na wspomnienia i obejrzeliśmy zdjęcia z dotychczasowych warsztatów.

Teraz czekamy już na kolejne! Do zobaczenia w marcu! :)

Więcej zdjęć możesz zobaczyć tutaj!

foto

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.