Warsztaty listopadowe

Na drugim spotkaniu Papolandii pojawiło się wiele nowych twarzy. Zaczęliśmy więc od przypomnienia sobie albo poznania naszych imion poprzez kilka naprawdę śmiesznych zabaw. W ten sposób nabraliśmy energii, by zabrać się do pracy.

Tym razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Kim jesteśmy?”.

Rozpoczęliśmy od badań w terenie. W małych grupach przeprowadzaliśmy wywiady z przechodniami na Nowym Świecie. Rozmawialiśmy z rozmaitymi osobami. Niektórzy chętnie i ciekawie odpowiadali na nasze pytania, część nie zwróciła na nas uwagi, a jeszcze inni rzucali nam niechętne słowo.

Dostrzegliśmy jednak, że wszyscy mają wiele wspólnych cech: gdzieś się spieszą, czują się warszawiakami, noszą dżinsy… Po powrocie (i spałaszowaniu smacznych ciasteczek) rozważaliśmy, czego możemy się nauczyć od ludzi w różnym wieku – począwszy od dzieciństwa, a kończąc na starości. Zadanie nie należało do łatwych, ale dzielnie sobie z nim poradziliśmy. Należała nam się chwila wytchnienia, zagraliśmy więc w niezwykle pasjonującą grę. A potem wybraliśmy się w „podróż dookoła świata”: czytaliśmy listy napisane przez dzieci z różnych zakątków kuli ziemskiej i oglądaliśmy zdjęcia stamtąd. Dzięki temu poznaliśmy warunki życia naszych rówieśników z odległych stron. A ponieważ dowiedzieliśmy się też, że niektórzy z nich sami wykonują swoje zabawki, koniecznie chcieliśmy sprawdzić, jak to jest, i z najprostszych rzeczy zrobiliśmy kolorowe piłeczki do żonglowania.

Jak zwykle, radości było całe mnóstwo. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania! Odbędzie się ono 18 grudnia. Pamiętajcie, by przygotować coś związanego z waszymi zainteresowaniami!

Więcej zdjeć z ostatniej Papolandii znajdziesz pod tym linkiem: http://picasaweb.google.com/landiopapa/Spotkanie220Listopada#

Dodano: