Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty listopadowe

Na drugim spotkaniu Papolandii pojawiło się wiele nowych twarzy. Zaczęliśmy więc od przypomnienia sobie albo poznania naszych imion poprzez kilka naprawdę śmiesznych zabaw. W ten sposób nabraliśmy energii, by zabrać się do pracy.

Tym razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Kim jesteśmy?”.

Rozpoczęliśmy od badań w terenie. W małych grupach przeprowadzaliśmy wywiady z przechodniami na Nowym Świecie. Rozmawialiśmy z rozmaitymi osobami. Niektórzy chętnie i ciekawie odpowiadali na nasze pytania, część nie zwróciła na nas uwagi, a jeszcze inni rzucali nam niechętne słowo.

Dostrzegliśmy jednak, że wszyscy mają wiele wspólnych cech: gdzieś się spieszą, czują się warszawiakami, noszą dżinsy… Po powrocie (i spałaszowaniu smacznych ciasteczek) rozważaliśmy, czego możemy się nauczyć od ludzi w różnym wieku – począwszy od dzieciństwa, a kończąc na starości. Zadanie nie należało do łatwych, ale dzielnie sobie z nim poradziliśmy. Należała nam się chwila wytchnienia, zagraliśmy więc w niezwykle pasjonującą grę. A potem wybraliśmy się w „podróż dookoła świata”: czytaliśmy listy napisane przez dzieci z różnych zakątków kuli ziemskiej i oglądaliśmy zdjęcia stamtąd. Dzięki temu poznaliśmy warunki życia naszych rówieśników z odległych stron. A ponieważ dowiedzieliśmy się też, że niektórzy z nich sami wykonują swoje zabawki, koniecznie chcieliśmy sprawdzić, jak to jest, i z najprostszych rzeczy zrobiliśmy kolorowe piłeczki do żonglowania.

Jak zwykle, radości było całe mnóstwo. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania! Odbędzie się ono 18 grudnia. Pamiętajcie, by przygotować coś związanego z waszymi zainteresowaniami!

Więcej zdjeć z ostatniej Papolandii znajdziesz pod tym linkiem: http://picasaweb.google.com/landiopapa/Spotkanie220Listopada#

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.