Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty grudniowe

Grudniowe spotkanie Papolandii za nami!
Tym razem spotkaliśmy się w Szkole im. św. Franciszka na Mokotowie, ponieważ sale Centrum Myśli Jana Pawła II okazał się zbyt mała, aby pomieścić Stypendystów oraz ich Rodziców, którzy tym razem otrzymali szczególe zaproszenie do uczestnictwa. Motywem przewodnim w grudniu były pasje i talenty.

Za oknem cudnie prószył śnieg, nasz mały stolik uginał się od domowych pierniczków, ciasteczek-choineczek oraz mandarynek, a my lekko zaspani zastanawialiśmy się, jakie talenty tkwią w otaczających nas ludziach, a także co jest ich pasją? Początkowo była to tajemnica, ale do czasu…
Spotkanie rozpoczęliśmy od kilku zabaw, które nas rozruszały i naprawdę rozbudziły. A potem nastąpił bardzo piękny moment – prezentacja pasji! Każdy mógł powiedzieć kilka słów o swojej. Jakież bogactwo tkwi w człowieku! Okazało się, że każdy jest niesamowity w tym, czym żyje i co czyni go szczęśliwym. Jakie pasje zostały pokazane? Nie sposób wyliczyć wszystkich, ale oto kilka z nich: fotografia, pedagogika cyrku, tworzenie naklejek z „wszystkiego”, taniec, rysowanie, pieczenie muffinów, szydełkowanie, gra na gitarze, skrzypcach, keyboardzie, flecie, biegi, koszykówka, pisanie listów, kolekcjonowanie pocztówek, „listków” od herbat ekspresowych, gromadzenie informacji na temat motyli, pojazdów komunikacji miejskiej oraz tych… oczyszczających miasto (jest naprawdę dużo rodzajów!). Można by tak jeszcze długo wyliczać.

fotoWspólnie zastanawialiśmy się też, jakie talenty i pasje posiadał Papież Jan Paweł II i czy w jakiś sposób pomogły mu one w służbie ludziom podczas pontyfikatu. Wywiązała się bardzo ciekawa rozmowa, z której niewątpliwie wynikało, że człowiek posiada wiele talentów i ważne jest, aby je odkrywał, rozwijał, a następnie czerpał z nich służąc drugiemu człowiekowi.
Był również czas na pokrzepienie ducha pysznym muffinem, aromatycznym pierniczkiem czy soczystą mandarynką. Zrobiliśmy sobie również wspólne zdjęcie pozując z gadżetami związanymi z naszymi pasjami. Nie zabrakło również życzeń świątecznych. Każdy otrzymał również mały drobiazg, mianowicie rulonik z wierszem bądź wypowiedzią Papieża.

Teraz czekamy już na noworoczne, styczniowe spotkanie!

foto

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.