Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty dla Dzieci

W sobotę 17 listopada już od wczesnych godzin porannych Centrum Myśli Jana Pawła II zostało opanowane przez naszych najmłodszych stypendystów ze szkół podstawowych… Pomieszczenia Centrum przemieniły się w baśniowe tło bajki „Czarodziejski Kos”.


Chcąc poznać kolejny fragment opowieści, dzieci musiały wykonać kilka zadań: były m.in. kalambury papieskie, budowa 2,5 metrowej wieży z gazet, sztafeta z mandarynką niesioną na łyżeczce, rysowanie postaci stypendysty oraz tworzenie żywych rzeźb. Wszystkie zadania prowadziły do zrozumienia, jakimi cechami powinien się charakteryzować stypendysta Centrum.

Następnie dzieci, podzielone na grupy, rozpoczęły grę terenową. Zdobywając kolejne sprawności dotarły do kawiarni „Między słowami” na ul. Chmielnej, tam czekał na nich posiłek z gorącą czekoladą. Zabawa zakończyła się w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal – wytrwali uczestnicy zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu.

Sobotnie zajęcia z najmłodszymi stypendystami prowadzili stypendyści-studenci, którzy już myślą o następnym spotkaniu!

Wszystkie dzieci zainteresowane wzięciem udziału w jasełkach

prosimy o zgłoszenia na adres: koledowanie@centrumjp2.pl

 Opublikowano 25.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.