Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty audiowizualne Orange na Foksal

Zapraszamy na cykl warsztatów audiowizualnych przygotowujących do pracy w telewizji. Spotkania organizowane są w ramach już 3. edycji spotkań Krytyków z 1Piętra!

Projekt skierowany jest do osób zarówno młodszych, jak i starszych, które nie rozpoczęły jeszcze swojej drogi zawodowej, a które chciałyby poznać warsztat i sprawdzić w praktyce swoje możliwości oraz umiejętności. W ramach projektu uczestnicy będą mogli korzystać ze specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez profesjonalistów pracujących w branży filmowej, radiowej i telewizyjnej, a takżebędą mieli okazję pracować na profesjonalnym sprzęcie telewizyjnym. Wykłady poprowadzą m.in.: montażysta Zbigniew Niciński (Psy, Pokaż kotku co masz w środku, To nie tak jak myślisz kotku) i dźwiękowiec Grzegorz Lindemann (Wiedźmin, Zemsta, Fenomen).

Przed nami 12 całodniowych warsztatów przygotowujących do produkcji programu telewizyjnego transmitowanego „na żywo”. Transmisja, za którą będą odpowiedzialni uczestnicy warsztatów będzie jednocześnie zwieńczeniem spotkań.

Planowane spotkania:

1. Spotkanie organizacyjne
2. Wstęp teoretyczny
3. Narracja audiowizualna w telewizji
4. Podstawy zdjęć reportażowych
5. Oświetlenie
6. Montaż
7. Współpraca z mediami
8. Produkcja telewizyjna
9. Udźwiękowienie
10. Praca Foksal Eleven
11. Streaming
12. Relacja programu „na żywo”

Rekrutacja:
Wybierzemy 20 uczestników. Jeśli chcesz być jednym z nich wyślij CV i list motywacyjny (do 2000 znaków) na adres: audiowizualne@foksaleleven.pl
Prosimy o przesłanie dodatkowo elementów portfolio. Na zgłoszenia czekamy do 21 lutego. 

Spotkania odbywać się będą na 1Piętrze, ul. Foksal 1, w siedzibie telewizji Foksal Eleven. Spotkania będą w weekendy, począwszy od 1 marca, a zakończywszy na realizacji programu 26 maja. Zajęcia są bezpłatne. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.

Warsztaty są organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Warszawską Fundację Filmową. Partnerami projektu są: portal Filmweb.pl oraz Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizacja Animacja Kultury.

 

Opublikowano 05.02.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online