Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty – 29 XI 2008

Pod koniec listopada spora grupa (ponad 20 osób) Kuźniowiczów zebrała się w Szkole Przymierza na warszawskim Ursynowie.

Nie licząc naszego wstępnego rajdu były to nasze pierwsze stacjonarne warsztaty w tym roku szkolnym. W związku z tym, że nasze tegoroczne spotkania poświęcone są pierwszej pielgrzymce ojca Świętego do Polski, zajęliśmy się słowami, które papież skierował 2 i 3 czerwca 1979 r. do ludzi zgromadzonych na Placu Zwycięstwa oraz pod kościołem św. Anny.

Uczestnicy, zanim przeanalizowali poszczególne przemówienia, mieli okazję zapoznać się z klimatem panującym w okresie poprzedzającym pielgrzymkę. Ten okres niewoli i komunizmu skutecznie przybliżały nam projekcje filmów dokumentalnych oraz Polskiej Kroniki Filmowej. Następnie stypendyści skoncentrowali się na wartościach, o których wspominał Ojciec Święty podczas ówczesnej wizyty. Wszyscy starali się odnieść to co powiedział papież do realiów dzisiejszego świata. Wspólnie więc poszukiwaliśmy metod, za pomocą których można propagować wspomniane wartości wśród różnych grup społecznych żyjących w Stolicy.
Zakończeniem warsztatów była praca nad plakatami przestrzegającymi przed zagrożeniem, dla takich wartości jak patriotyzm, wolność, rodzina, naród.

Następna Kuźnia już 20 grudnia.
Zapraszamy!!!

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.