Warsztaty – 29 XI 2008

Pod koniec listopada spora grupa (ponad 20 osób) Kuźniowiczów zebrała się w Szkole Przymierza na warszawskim Ursynowie.

Nie licząc naszego wstępnego rajdu były to nasze pierwsze stacjonarne warsztaty w tym roku szkolnym. W związku z tym, że nasze tegoroczne spotkania poświęcone są pierwszej pielgrzymce ojca Świętego do Polski, zajęliśmy się słowami, które papież skierował 2 i 3 czerwca 1979 r. do ludzi zgromadzonych na Placu Zwycięstwa oraz pod kościołem św. Anny.

Uczestnicy, zanim przeanalizowali poszczególne przemówienia, mieli okazję zapoznać się z klimatem panującym w okresie poprzedzającym pielgrzymkę. Ten okres niewoli i komunizmu skutecznie przybliżały nam projekcje filmów dokumentalnych oraz Polskiej Kroniki Filmowej. Następnie stypendyści skoncentrowali się na wartościach, o których wspominał Ojciec Święty podczas ówczesnej wizyty. Wszyscy starali się odnieść to co powiedział papież do realiów dzisiejszego świata. Wspólnie więc poszukiwaliśmy metod, za pomocą których można propagować wspomniane wartości wśród różnych grup społecznych żyjących w Stolicy.
Zakończeniem warsztatów była praca nad plakatami przestrzegającymi przed zagrożeniem, dla takich wartości jak patriotyzm, wolność, rodzina, naród.

Następna Kuźnia już 20 grudnia.
Zapraszamy!!!

Dodano: