Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztat kultury polskiej ,,ZaPOLznanie’’

Warsztat kultury polskiej ,,ZaPOLznanie’’ Plakat

Już niedługo podczas popołudniowego spaceru będziemy otuleni ciepłą gamą kolorów liści i jesiennego słońca. W pobliskich wsiach rozbrzmiewać będą dożynkowe pieśni, a przy kościołach pojawią się pokaźne wieńce. To również wspaniała okazja, aby dowiedzieć się nieco więcej o pochodzeniu tych zwyczajów, tańców i strojów. Jeśli chcecie przeżyć niesamowite doświadczenie, które wam na to pozwoli, zapraszamy do udziału w warsztatach ZaPOLznanie!

Podczas tego wydarzenia zabierzemy Was w cudowną podróż po regionach etnograficznych Polski: nauczymy Was podstawowych kroków Polskich Tańców Narodowych, zaprezentujemy tradycyjne stroje ludowe oraz urządzimy poczęstunek z regionalnych potraw. Tańcom towarzyszyć będzie muzyka na żywo wykonywana przez skrzypaczkę i pianistkę. Jesteśmy przekonani, że uda nam się stworzyć atmosferę sprzyjającą dyskusjom oraz integracji!

Aby zgłosić chęć wzięcia udziału w warsztatach należy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy:

Warsztaty dedykowane są osobom między 14 a 26 r.ż.

Mając na uwadze wielkość przestrzeni, liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbędą się 16 września 2023 r., w godz. 11:00 – 14:30 w Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Warszawa.

Opublikowano 22.08.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.