Warszawa – spotkanie 18.10.2008

Poznajmy się…

O godzinie 10.00 młodzi stypendyści przekroczyli progi Centrum Myśli Jana Pawła II. Często nieśmiali, ale z widocznym zapałem do pracy, przyjeżdżali z różnych stron Warszawy. Wszyscy razem zgromadziliśmy się w jednej z sal, gdzie po krótkim przywitaniu nadszedł czas na bliższe poznanie. Pod czujnym okiem Marleny każdy przedstawił innym obywatelom Papolandii swoje imię i to, z czym wyrusza w naszą wspólną drogę śladami Ojca Świętego. Pierwsze minuty spotkania upłynęły na zabawach integracyjnych, które wzbudziły mnóstwo radości.

Niespodzianka…

Po pierwszych trudach przyszedł czas na niespodziankę. Należało wzmocnić siły, a najlepszym sposobem na to okazała się pizza. Wszyscy zajadali ze smakiem, oczekując następnej części naszych wspólnych warsztatów.

Człowieka trzeba mierzyć miarą serca – sercem…

Zgromadzeni w sali konferencyjnej przystąpiliśmy do obejrzenia animowanego filmu przedstawiającego życie Karola Wojtyły. Po tym miniseansie odbył się konkurs przygotowany przez Kasię. Podzieleni na trzy drużyny „obywatele Papolandii” odpowiadali z wielką łatwością na pytania dotyczące życia Papieża.

Tym miłym akcentem przeszliśmy do meritum spotkania, czyli przedstawienia krótkiej prezentacji dotyczącej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II 2-3 czerwca 1979 roku w Warszawie. Z zamkniętymi oczami młodzi stypendyści wysłuchali slów Papieża wypowiedzianych 3 czerwca 1979 roku przed kościołem św. Anny: „Człowieka należy mierzyć miarą serca – sercem”. Dorota wytłumaczyła sens tych słów i poprosiła „obywateli Papolandii”, aby na kolejne spotkanie w listopadzie zastanowili się nad ich sensem i znaczeniem w ich życiu…

…do zobaczenia za miesiąc 🙂

[nggallery id=99]

Dodano: