Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

W poszukiwaniu sensu. O logoterapii Viktora Frankla

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Jakuba Mikołajczaka oraz tytułem odcinka W poszukiwaniu sensu O logoterapii Viktora Frankla

Gościem kolejnego odcinka podcastu Słuchając drogi jest pan Jakub Mikołajczak, psychoterapeuta, trener, twórca bloga Opus Anima, który pracuje na co dzień z duszą człowieka.

Podczas naszego spotkania rozmawiamy o tym, dlaczego w dzisiejszych czasach pytanie o duszę jest pytaniem trudnym, o Viktor Fanklu i stworzonej przez niego logoterapii. Próbujemy także odpowiedzieć na pytanie; jak odkryć swoje osobiste wartości i znaleźć poczucie sensu oraz jak odróżnić wolność „od czegoś” od wolności „ku czemuś”. Zastanawiamy się nad tym, na ile pomagać sobie, a na ile innym, jak oddać się większej sprawie, pielęgnować w sobie ciekawość świata i drugiego człowieka oraz jak odnaleźć sens w cierpieniu, smutku, a nawet poczuciu winy.


Zapraszamy do rozmowy. Dołączcie do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi 

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszam do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl.

Posłuchaj

Opublikowano 14.09.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.