Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

W kuchni o katolicyzmie

Tym razem w ramach audycji "W kuchni" o polskim Kościele i katolicyzmie dyskutowali Jacek Kaniewski, Paweł Gierech i Tomasz Rowiński. Zapraszamy do posłuchania!


 

Pięć lat bezkrólewia…? Wpisując się w nurt dyskusji w środowiskach kościelnych, kuchnia CMJPII stała się miejscem wymiany poglądów dotyczących polskiego Kościoła. Zainspirowani artykułem "Polskie katolicyzmy" redaktora "Więzi" Zbigniewa Nosowskiego debatowali Jacek Kaniewski, Paweł Gierech i Tomasz Rowiński.

W kuchni pracowników Centrum Myśli Jana Pawła II, jak w każdej kuchni, toczą się dyskusje na tematy najważniejsze. Prozaiczność miejsca nie przeszkadza rozmawiać poważnie o tym, co dzieje się w Polsce, w Kościele, na świecie. Pozwala natomiast na swobodę przepływu myśli i wolność ich wyrażania.

Przychodzą tu zrobić sobie kawę historycy, teolodzy, socjolodzy – z różnych środowisk i z upodobaniem do różnych tradycji kościelnych. Wzajemna sympatia oponentów nie łagodzi ostrości sporów, ale sprawia, że kłótnie bywają konstruktywne.

 

Audycja do wysłuchania na stronie Radia WNET. Zapraszamy!

Opublikowano 18.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.