Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

W kuchni o katolicyzmie

Tym razem w ramach audycji "W kuchni" o polskim Kościele i katolicyzmie dyskutowali Jacek Kaniewski, Paweł Gierech i Tomasz Rowiński. Zapraszamy do posłuchania!


 

Pięć lat bezkrólewia…? Wpisując się w nurt dyskusji w środowiskach kościelnych, kuchnia CMJPII stała się miejscem wymiany poglądów dotyczących polskiego Kościoła. Zainspirowani artykułem "Polskie katolicyzmy" redaktora "Więzi" Zbigniewa Nosowskiego debatowali Jacek Kaniewski, Paweł Gierech i Tomasz Rowiński.

W kuchni pracowników Centrum Myśli Jana Pawła II, jak w każdej kuchni, toczą się dyskusje na tematy najważniejsze. Prozaiczność miejsca nie przeszkadza rozmawiać poważnie o tym, co dzieje się w Polsce, w Kościele, na świecie. Pozwala natomiast na swobodę przepływu myśli i wolność ich wyrażania.

Przychodzą tu zrobić sobie kawę historycy, teolodzy, socjolodzy – z różnych środowisk i z upodobaniem do różnych tradycji kościelnych. Wzajemna sympatia oponentów nie łagodzi ostrości sporów, ale sprawia, że kłótnie bywają konstruktywne.

 

Audycja do wysłuchania na stronie Radia WNET. Zapraszamy!

Opublikowano 18.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 5 czerwca odbędzie się zamknięta debata ekspercka poświęcona rozumieniu sprawczości politycznej.
Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.