W kuchni o katolicyzmie

Tym razem w ramach audycji "W kuchni" o polskim Kościele i katolicyzmie dyskutowali Jacek Kaniewski, Paweł Gierech i Tomasz Rowiński. Zapraszamy do posłuchania!


 

Pięć lat bezkrólewia…? Wpisując się w nurt dyskusji w środowiskach kościelnych, kuchnia CMJPII stała się miejscem wymiany poglądów dotyczących polskiego Kościoła. Zainspirowani artykułem "Polskie katolicyzmy" redaktora "Więzi" Zbigniewa Nosowskiego debatowali Jacek Kaniewski, Paweł Gierech i Tomasz Rowiński.

W kuchni pracowników Centrum Myśli Jana Pawła II, jak w każdej kuchni, toczą się dyskusje na tematy najważniejsze. Prozaiczność miejsca nie przeszkadza rozmawiać poważnie o tym, co dzieje się w Polsce, w Kościele, na świecie. Pozwala natomiast na swobodę przepływu myśli i wolność ich wyrażania.

Przychodzą tu zrobić sobie kawę historycy, teolodzy, socjolodzy – z różnych środowisk i z upodobaniem do różnych tradycji kościelnych. Wzajemna sympatia oponentów nie łagodzi ostrości sporów, ale sprawia, że kłótnie bywają konstruktywne.

 

Audycja do wysłuchania na stronie Radia WNET. Zapraszamy!

Dodano: