W duchu Nostra aetate: O doktrynalnych i pastoralnych podstawach dialogu międzyreligijnego

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Zrozumieć ducha Asyżu”
„W duchu Nostra aetate: O doktrynalnych i pastoralnych podstawach dialogu międzyreligijnego”

GOŚCIE:
✦ ks. Grzegorz Michalczyk 
✦ Tomasz Terlikowski

prowadzenie: dr Paweł Milcarek

TEMAT:
Poszukując podstaw dialogu religijnego spróbujemy dopowiedzieć na pytania o różnice doktrynalne i pastoralne w podejściu do religii niechrześcijańskich; o to, czy poza świadomością „tego, co umożliwia dialog międzyreligijny” Kościół katolicki posiada dzisiaj całościowe nauczanie o religiach niechrześcijańskich; o to, czy dialog międzyreligijny może objąć tak samo wszystkie rzeczywistości religijne? Zapytamy rownież o religijne i społeczne cele dialogu: perspektywa zbawienia i perspektywa pokoju w świecie.

 

19 maja (czwartek), godz. 18:30
Centrum Myśli Jana Pawła II
Foksal 11 w Warszawie
1Piętro

 


_________________________________________________

IDEA CYKLU:
Na Ducha Asyżu składają się dwa cykle spotkań. Pierwszy, przygotowany i prowadzony przez Bogdana Białka, będzie okazją do spotkania i rozmowy z przedstawicielami różnych religii. Drugi, opracowany przez dra Pawła Milcarka, to podróż do chrześcijańskich korzeni dialogu i spotkanie z ważnymi dokumentami katolicyzmu, które odpowiedzą nam, taką mamy nadzieję, na pytanie jak mądrze rozmawiać. 
Mamy świadomość, że dialog międzyreligijny jest niezwykle potrzebny współczesnemu światu, ale też nosi w sobie pewne pułapki i zagrożenia. Dlatego bardzo nam zależy, aby nie unikać trudnych tematów związanych z dialogiem. W tym celu do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli różnych poglądów na dialog międzyreligijny. Liczymy, że w ten sposób uda nam się przybliżyć do prawdy

.

Opublikowano 17.05.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

STUDENCI
Drodzy studenci, poznaliśmy wyniki naboru wniosków stypendialnych! Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym stypendystom. Doceniamy Wasze osiągnięcia uczelniane oraz aktywność pozauczelnianą i zachęcamy do dalszej nauki i rozwoju!
Do 6 grudnia przyjmujemy zgłoszenia do projektu PoKolędzie JP2. Z kolei w ramach Tygodnia Praw Człowieka przygotowaliśmy dla Was pokazy filmowe i dedykowane tej tematyce podcasty. Nie zabraknie również wydarzeń dla naszych stypendystów.
Już jest nowy odcinek naszego podcastu „Słuchając drogi”. Przygotowaliśmy go specjalnie na obchody Warszawskiego Tygodnia Praw Czlowieka
POBIERZ
Przyglądamy się zaangażowaniu społecznemu mieszkańców Warszawy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.