W duchu Nostra aetate: O doktrynalnych i pastoralnych podstawach dialogu międzyreligijnego

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Zrozumieć ducha Asyżu”
“W duchu Nostra aetate: O doktrynalnych i pastoralnych podstawach dialogu międzyreligijnego”

GOŚCIE:
✦ ks. Grzegorz Michalczyk 
✦ Tomasz Terlikowski

prowadzenie: dr Paweł Milcarek

TEMAT:
Poszukując podstaw dialogu religijnego spróbujemy dopowiedzieć na pytania o różnice doktrynalne i pastoralne w podejściu do religii niechrześcijańskich; o to, czy poza świadomością „tego, co umożliwia dialog międzyreligijny” Kościół katolicki posiada dzisiaj całościowe nauczanie o religiach niechrześcijańskich; o to, czy dialog międzyreligijny może objąć tak samo wszystkie rzeczywistości religijne? Zapytamy rownież o religijne i społeczne cele dialogu: perspektywa zbawienia i perspektywa pokoju w świecie.

 

19 maja (czwartek), godz. 18:30
Centrum Myśli Jana Pawła II
Foksal 11 w Warszawie
1Piętro

 


_________________________________________________

IDEA CYKLU:
Na Ducha Asyżu składają się dwa cykle spotkań. Pierwszy, przygotowany i prowadzony przez Bogdana Białka, będzie okazją do spotkania i rozmowy z przedstawicielami różnych religii. Drugi, opracowany przez dra Pawła Milcarka, to podróż do chrześcijańskich korzeni dialogu i spotkanie z ważnymi dokumentami katolicyzmu, które odpowiedzą nam, taką mamy nadzieję, na pytanie jak mądrze rozmawiać. 
Mamy świadomość, że dialog międzyreligijny jest niezwykle potrzebny współczesnemu światu, ale też nosi w sobie pewne pułapki i zagrożenia. Dlatego bardzo nam zależy, aby nie unikać trudnych tematów związanych z dialogiem. W tym celu do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli różnych poglądów na dialog międzyreligijny. Liczymy, że w ten sposób uda nam się przybliżyć do prawdy

.

Dodano: