Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

W duchu Nostra aetate: O doktrynalnych i pastoralnych podstawach dialogu międzyreligijnego

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Zrozumieć ducha Asyżu”
„W duchu Nostra aetate: O doktrynalnych i pastoralnych podstawach dialogu międzyreligijnego”

GOŚCIE:
✦ ks. Grzegorz Michalczyk 
✦ Tomasz Terlikowski

prowadzenie: dr Paweł Milcarek

TEMAT:
Poszukując podstaw dialogu religijnego spróbujemy dopowiedzieć na pytania o różnice doktrynalne i pastoralne w podejściu do religii niechrześcijańskich; o to, czy poza świadomością „tego, co umożliwia dialog międzyreligijny” Kościół katolicki posiada dzisiaj całościowe nauczanie o religiach niechrześcijańskich; o to, czy dialog międzyreligijny może objąć tak samo wszystkie rzeczywistości religijne? Zapytamy rownież o religijne i społeczne cele dialogu: perspektywa zbawienia i perspektywa pokoju w świecie.

 

19 maja (czwartek), godz. 18:30
Centrum Myśli Jana Pawła II
Foksal 11 w Warszawie
1Piętro

 


_________________________________________________

IDEA CYKLU:
Na Ducha Asyżu składają się dwa cykle spotkań. Pierwszy, przygotowany i prowadzony przez Bogdana Białka, będzie okazją do spotkania i rozmowy z przedstawicielami różnych religii. Drugi, opracowany przez dra Pawła Milcarka, to podróż do chrześcijańskich korzeni dialogu i spotkanie z ważnymi dokumentami katolicyzmu, które odpowiedzą nam, taką mamy nadzieję, na pytanie jak mądrze rozmawiać. 
Mamy świadomość, że dialog międzyreligijny jest niezwykle potrzebny współczesnemu światu, ale też nosi w sobie pewne pułapki i zagrożenia. Dlatego bardzo nam zależy, aby nie unikać trudnych tematów związanych z dialogiem. W tym celu do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli różnych poglądów na dialog międzyreligijny. Liczymy, że w ten sposób uda nam się przybliżyć do prawdy

.

Opublikowano 17.05.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.