Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

VI spotkanie – solidarność!

W dniach 23 -25 kwietnia Kuźniowicze kończąc rok pracy wyruszyli do Gdańska. Hasłem przewodnim wyjazdu stała się Solidarność. Poprzez kolejne punkty programu młodzi stypendyści miasta stołecznego Warszawy poznawali wartość wspólnoty.

Odwiedzając wystawę „W drodze do wolności” poznali wkład NSZZ Solidarność w obalenie komunizmu. Poznając historię majora Sucharskiego i jego żołnierzy dzielnie broniących Westerplatte, starali się odnieść do siebie słowa Jana Pawła II, przypominającego w 1987 roku, iż:

„Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych”.

Oprócz nawiązań do historii, także zabawa stawała się okazją do poznania wartości współpracy. Chociażby budując wieżę ze słomek Kuźniowicze nabywali przekonania o tym, iż w pojedynkę zdziała się o wiele mniej niż pracując razem z drugim. Jak ważna jest Solidarność!

Poniżej fotorelacja w wyjazdu:

[nggallery id=65]

Opublikowano 22.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.