Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Uwolnij myślenie

Kilkaset osób przez Internet i ponad trzysta osób na sali wzięło udział w debacie „Umysł w mózgu czy mózg w umyśle? Nauka na tropie świadomości”. Spotkanie było częścią cyklu „Uwolnij myślenie” organizowanego wspólnie przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Centrum Nauki Kopernik.

 


Gośćmi debaty byli: prof. Włodzisław Duch z Katedry Informatyki Stosowanej UMK, prof. Stanisław Judycki z Instytutu Filozofiii, Socjologii i Dziennikarstwa UG raz prof. Leszek Kaczmarek z pracowni Neurobiologii Molekularnej IBD PAN. Dyskusję moderowała Olga Woźniak. Filozoficzna kwestia natury ludzkiego umysłu w konfrontacji  z wynikami najnowszych badań neurobiologicznych wywołała wśród zaproszonych gości bardzo gorącą dyskusję. Czy neurobiologia, cybernetyka i filozofia odnalazły przestrzeń porozumienia?

Zachęcamy do obejrzenia zapisu video debaty na stronie projektu www.uwolnijimyslenie.pl.

Następna debata z cyklu „Uwolnij myślenie” odbędzie się w czerwcu 2011 r.

Zapraszamy!

 

prof. Stanisław Judycki i prof. Włodzisław Duch

 

prof. Włodzisław Duch

 

prof. Leszek Kaczmarek i prof. Stanisław Judycki

 

 

 

Olga Woźniak

 

 

 

 

Opublikowano 17.03.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.