Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Utwór Jana Krutula do słów Jana Pawła II w wykonaniu Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego

„Let Your Singing Transcend The Borders” do słów Jana Pawła II to najnowsza kompozycja Jana Krutula, dyrygenta Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. W najbliższy weekend zabrzmi w wykonaniu Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego pod kierunkiem Agnieszki Franków-Żelazny i Bartosza Michałowskiego.

Polski Narodowy Chór Młodzieżowy to projekt artystyczno-edukacyjny skierowany do śpiewającej młodzieży między 18. a 26. rokiem życia: do uczniów i studentów wydziałów wokalnych szkół i akademii muzycznych oraz do najlepszych śpiewaków polskich chórów. W tegorocznej edycji aż troje uczestników to chórzyści związani z Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II!

W ramach sesji letniej Polski Narodowy Chór Młodzieżowy pod kierunkiem Agnieszki Franków-Żelazny i Bartosza Michałowskiego pracuje nad repertuarem a cappella, a zwieńczeniem będzie cykl koncertów w Sandomierzu, Radomiu i Lublinie. Młodzi artyści dokonają prawykonania dwunastu kompozycji napisanych na zamówienie przez polskich kompozytorów młodego pokolenia. Do współpracy na polu kompozytorskim zaproszono m.in. dyrygenta naszego chóru – Jana Krutula, a utwór przez niego stworzony oparty jest na słowach Jana Pawła II – „Niech wasze śpiewanie przekracza granice”.

Koncerty Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego:

13.07 Sandomierz, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, godz. 19:00

14.07 Radom, siedziba Radomskiej Orkiestry Kameralnej, godz. 19:00

15.07 Lublin, Muzeum Lubelskie, godz. 17:00

Fot. M. Mazurkiewicz
materiały PNChM

 

Opublikowano 13.07.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.