Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Urodzeni w Urodziny

18 maja 2006 roku, z okazji 86. rocznicy urodzin Papieża, Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało międzypokoleniowe spotkanie urodzinowe. Gospodarzem uroczystości był Prezydent m.st. Warszawy Mirosław Kochalski, który zaprosił gości do warszawskiego Ratusza. Podczas spotkania młodzież otrzymująca stypendia im. Jana Pawła II miała okazję porozmawiać z osobami urodzonymi w tym samym dniu, co Papież: p. Haliną Lipowską-Deką, p. Janiną Pęcińską, p. Zdzisławem Karolem Chojnackim.


Wśród zaproszonych znaleźli się również dużo młodsi jubilaci – dwoje stypendystów, których data urodzin zbiegła się z papieską. Spotkanie rozpoczęli Prezydent i p. Izabela Żmudka (Zastępca Dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II). Złożyli oni jubilatom serdeczne życzenia, wręczyli kwiaty i prezenty. Następnie oddano głos honorowym gościom, którzy odpowiadali na pytania stypendystów. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jakie znaczenie ma dla jubilatów ich wyjątkowa data urodzin, czym zajmowali się przed wojną, jak potoczyły się ich powojenne losy, jak odebrali wiadomość o tym, że ich rodak i równolatek został papieżem. Druga część spotkania była już przede wszystkim radosnym świętowaniem urodzin. Jubilaci zostali obdarowani prezentami zrobionymi przez stypendystów, wysłuchali wiersza napisanego specjalnie na tę okazję przez stypendystkę Ingę Rub. Wszyscy goście mogli skosztować wspaniałego urodzinowego tortu przygotowanego przez firmę „Tiramisu” oraz wybornych ciast i ciasteczek, które zapewniła kawiarnia „To lubię”. Pod koniec spotkania goście honorowi złożyli jeszcze wpisy na kartach pamiątkowych Centrum. Wzruszeni uczestnicy rozstali się w nadziei na spotkanie w przyszłym roku.

Opublikowano 02.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.