Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Uroczysty Koncert Jubileuszowy Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapraszamy wszystkich melomanów i przyjaciół na ♩♬♪ UROCZYSTY KONCERT ♪♬ ♩ z okazji Jubileuszu 10-lecia istnienia naszego Chóru oraz z okazji zakończenia obchodów uchwalonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku św. Jana Pawła II. (przewidziane niespodzianki)

▇ PROGRAM:
Podczas koncertu usłyszymy dwa utwory a capella skomponowane do słów Karola Wojtyły. Są to zwycięskie utwory pierwszego konkursu kompozytorskiego im. Jana Pawła II:

ŹRÓDŁO ━ IWONA PIĄTEK
BARDZIEJ BYĆ ━ TOMASZ SZCZEPANIK
oraz utwór wybitnego polskiego kompozytora dedykowany
Janowi Pawłowi II:
MSZA GÓRALSKA – TADEUSZ MAKLAKIEWICZ

▇ CHÓR CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II
Chór Centrum Myśli Jana Pawła II stale dba o pamięć o swoim patronie Janie Pawle II, który tak mocno podkreślał rolę kultury w życiu narodu. Oprócz tego wspiera swoim uczestnictwem liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne. Ma w swoim repertuarze zarówno ambitne dzieła muzyczne Mozarta, Verdiego, Vivaldiego, jak i muzykę rozrywkową. Śpiewa na międzynarodowych festiwalach, nie boi się wyzwań, ambitnie startuje w konkursach chóralnych, gdzie zdobywa liczne nagrody w Polsce i za granicą m.in. Złoty Puchar na IV Światowym Festiwalu Chórów w Petersburgu, 1. nagrodę w kategorii chórów świeckich oraz oraz 1. nagrodę w kategorii „chórów stowarzyszeń i towarzystw śpiewaczych” na XIII Łódzkim Festiwalu Chóralnym Canto Lodziensis, Nagrodę Specjalna Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy, II miejsce w eliminacjach mazowieckich Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, Srebrny Dyplom na Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat 2012 i 2015, III miejsce na 10. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Varsovia Cantat w kategorii chórów mieszanych.
Podczas swojej 10 – letniej działalności chórzyści Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II dokonali szeregu nagrań: „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego w aranżacjo Mateusz Pospieszalskiego, „Kolędy i pastorałki”, teledysk z okazji 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II „Kiedy umarłeś…”, Hymn Diecezji Warszawskiej na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r., hymn na cześć Ojca Świętego Jana Pawła II „Papież Słowiański”, piosenkę towarzyszącą kanonizacji Jana Pawła II „Pod prąd”, a obecnie wydają płytę kołysankową.
Chór koncertował m.in. z T. Love, Urszulą, 123, Pectus, Kasią Kowalską, Unplugged Orchestra, Deus Meus, Ewą Bem i zespołem Andrzej Jagodziński Trio, Andreą Bocellim, orkiestrą Sinfonia Varsovia, orkiestrą Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Beethovenowską, Reprezentacyjną Orkiestrą Wojska Polskiego, orkiestrą smyczkową The Crew, zespołem wokalno-instrumentalnym Musica Maxima, solistami Akademii Muzycznej i Estrady Kameralnej oraz innymi chórami (m.in. Musica Sacra, WChM, Schola Cantorum Gedanensis). Koncertował m.in. w Filharmonii Narodowej, Studio Koncertowym Polskiego Radia, Akademii Muzycznej, Sali Kongresowej oraz na Zamku Królewskim.

Opublikowano 08.12.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.