Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Uroczystości upamiętniające odejście Jana Pawła II

W czwartek, 2 kwietnia, na pl. Piłsudskiego odbyły się uroczystości upamiętniające odejście Jana Pawła II do domu Ojca.


Od godz. 16.00 na dwóch telebimach, które ustawiono na placu (jednym przy ołtarzu, drugim przy pamiątkowym zniczu) można było obejrzeć teledysk „Miłość mi wszystko wyjaśniła” – fragment „Kantaty jazzowej” Joachima Mencla do poezji Karola Wojtyły. Następnie wyemitowano filmowe wspomnienia, w których osoby znające osobiście Ojca Świętego (m.in. Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kolberger, abp Kazimierz Nycz, Kazimierz Korbut-Orzechowski, prof. Andrzej Zieliński) dzieliły się wspomnieniami ze swoich spotkań z Karolem Wojtyłą – papieżem Janem Pawłem II.

Msza święta, w której uczestniczyło około 30 tys. warszawiaków, rozpoczęła się o godz. 20.00. Abp Kazimierz Nycz, wraz ze wszystkimi zgromadzonymi na placu, modlił się o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. Pamiątkowy znicz, przetopiony ze zniczy, które warszawiacy przynieśli na pl. Piłsudskiego w 2005 roku, zapłonął o godz. 21.37, pośrodku wielu mniejszych zniczy ułożonych w kształt dużego, palącego się płomieniem pamięci, krzyża. Uroczystości zakończyły się około godz. 22.00 czuwaniem, które animował Chór Centrum Myśli Jana Pawła II.
 

Zobacz galerię

Opublikowano 06.04.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.