Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Uczta dla duszy i ciała

Grafika z napisem ACTIO – CONTEMPLATIO | Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II

Pod hasłem „Actio – Contemplatio” odbyła się na naszym dziedzińcu i na ulicy przed kamienicą przy ulicy Foksal 11, Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II. Wydarzenie przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Tegoroczne atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dziedziniec służył wyciszeniu. Zaplanowano na nim między innymi warsztaty z kaligrafii, których efektem były stworzone przez uczestników kolorowe cytaty Jana Pawła II. Odwiedzający chętnie wzięli udział również w wieży zagadek i kontemplacji, w której rozwiązywali zadania dotyczące życia Karola Wojtyły. Przestrzeń zdobiła wystawa plakatów Marka Maciejczyka i instalacja świetlna.

Prawdziwym hitem okazał się escape room stworzony przez naszych stypendystów. Tym razem, zgodnie z tytułem, dotyczył „Tajemnicy szczęścia”, którą jak się okazało, każdy mógł interpretować indywidualnie. Pokój zagadek przypominał mieszkanie dawnego kolekcjonera sztuki i nic nie wskazywało na to, że uczestnicy odnajdą w nim tajną recepturę czekolady i słodką nagrodę za rozwiązanie łamigłówki – w ten sposób twórcy escape roomu opowiedzieli odwiedzającym, że niegdyś sąsiednia kamienica przy Foksal 13 należała do „króla czekolady” Jana Wedla.

Wieczorem, ulica Foksal tętniła życiem za sprawą potańcówki z zespołem Hajda Banda / Гайда Банда, która przyciągnęła międzypokoleniowe grono miłośników polki, oberka i dobrej muzyki pochodzącej z Podlasia, Białorusi i Polesia. Następnie scenę przejął duet
Sw@da x Niczos, którzy wykonali klubowe aranżacje wzbogacając je o elementy tradycyjnego śpiewu i rapu w języku podlaskim i białoruskim. Na zakończenie i dopełnienie wydarzenia, Chór Centrum Myśli Jana Pawła II wprowadził odwiedzających w refleksyjny klimat dialogu pomiędzy kulturą wschodniej i zachodniej Europy. Dzięki naszemu partnerowi technologicznemu, firmie Epson, na ścianie kamienicy wyświetlała się identyfikacja graficzna wydarzenia.

To był niezapomniany czas, podczas którego refleksja przeplatała się z dobrą zabawą. Dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok!

Galeria

Opublikowano 20.05.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.