Tadeusz Dąbrowski – ur. 1979, poeta, krytyk literacki, eseista, redaktor dwumiesięcznika literackiego „Topos”, fotograf. Doktorant Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego, stypendysta Fundacji im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat. Drukował m.in. w: „Toposie”, „Res Publice Nowej”, „Arkuszu”, „Studium”, „Kresach”, „Tytule”, „Fa-arcie”, „Opcjach”, „Frondzie”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Frazie”, „Lampie i Iskrze Bożej”, „Pro Arte”, „Tyglu Kultury”, „Dzienniku Polskim”, „Gazecie Wyborczej”, „Akancie”, „Pograniczach”, „Autografie”, „Ha! arcie”, Antologii nowej poezji polskiej 1990-1999.
Wydał arkusze: wypieki (1998), Wiersze dla każdego i nie tylko (2000), Matka nadchodzi (2001) oraz książki poetyckie: Wypieki (1999), e-mail (2000) i mazurek (2002). W 2006 roku Tadeusz Różewicz, odbierając Złote Berło od Fundacji Kultury Polskiej, wyróżnił jednocześnie twórczość Dąbrowskiego. Udział w naszym konkursie jest jego debiutem dramatopisarskim.
Maciej Kowalewski – ur. 1969, aktor, reżyser, dramatopisarz, producent. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Jako aktor występował w Legnicy, Wrocławiu, Wałbrzychu, Gdyni, Gdańsku i Warszawie. Autor dramatów: Obywatel M, Poczekalnia (2003), Bajka o sercu ze strychu, Przygody mrówki BogoJogo, Miss HIV (2003, nagroda za reżyserię na XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej), Bomba (2006), współautor Ballady o Zakaczawiu. Znany szerokiej publiczności głównie z roli Franka Stachyry w sitcomie Lokatorzy. Jego teksty były wystawiane w Warszawie, Legnicy, Teatrze TV w reżyserii m. in. Jacka Głomba, Waldemara Krzystka oraz samego autora.
Paweł Kozioł – ur. 1979, poeta, krytyk, rysownik i malarz. Doktorant w Zakładzie Literatury i Kultury Epok Dawnych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się kroniką jako gatunkiem literackim, badając przede wszystkim związki między partiami legendarnymi a historycznymi. Wydał arkusz Koma oraz dwa tomiki poetyckie Czarne kwiaty dla wszystkich i Wpław, oba firmowane przez Staromiejski Dom Kultury w Warszawie. Współpracuje z redakcją „Lampy”. Udział w naszym konkursie jest jego debiutem dramatopisarskim.
Ewa Lachnit – dramatopisarka i reżyser filmowy. Ukończyła polonistykę ze specjalizacją teatrologia i filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (1981 – 1984). Zrealizowała m. in. filmy:
Ostatni koncert grupy Sur (1985) i Andrzej Wajda – portret (1989). Autorka dramatów: Człowiek ze śmieci (1996, nagroda w konkursie Ministerstwa Kultury i Sztuki na polski dramat współczesny), Obrażeni (1997), Złodziejki chleba (2000, wyróżnienie w konkursie Teatru TV na współczesny utwór dramatyczny), Bal skłóconych, Ciało zwane Mozartem. Jej teksty były wystawiane w Gorzowie, Olsztynie, Zabrzu, Krakowie i Teatrze TV przez Andrzeja Rohina, Katarzynę Deszcz, Bogdana Cioska, Ziutę Zającówną i Natalię Koryncką-Gruz.
Daniel Odija – ur. 1974, prozaik, dziennikarz. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Członek Klubu Literackiego przy gdańskim oddziale Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, publikował m.in. w „Autografie”, „Ha!Arcie”, „Sycynie” i „Dekadzie Literackiej”, jego proza znalazła się także w antologiach Papiery wartościowe i Tekstylia. O rocznikach siedemdziesiątych. Autor Podróży w miejscu (2000) oraz dwu – bardzo dobrze przyjętych – powieści: Ulica (2001) i Tartak (2003), a także zbioru opowiadań Szklana huta (2005). Tartak na potrzeby sceny został zaadaptowany przez autora oraz reżyserkę Agnieszkę Olsten, premiera odbyła się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Udział w naszym konkursie będzie pełnoprawnym debiutem dramatopisarskim Daniela Odiji.
Michał Olszewski – ur. 1977, dziennikarz, pisarz, publicysta, reporter. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował w „Gazecie wyborczej”, od stycznia 2007 r. jest kierownikiem działu reportażu „Tygodnika Powszechnego”. Autor wielu reportaży (nagroda w konkursie reporterów „Oczy otwarte” za reportaż Przez dotyk), publikował również opowiadania, szkice i recenzje w czasopismach literackich. Wydał zbiór opowiadań Do Amsterdamu (2003, I nagroda w konkursie Wydawnictwa „Znak”) oraz Chwalcie łąki umajone (2005). Udział w naszym konkursie jest jego dramatopisarskim debiutem.
Arkadiusz Rogoziński – ur. 1985, dramatopisarz, student kulturoznawstwa (specjalizacja teatrologiczna) Uniwersytetu Łódzkiego, stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Laureat kilku edycji konkursu „Szukamy polskiego Szekspira” (I miejsce w 2003 roku), wyróżnień i nagród w konkursach literackich i dramaturgicznych. Udział w naszym konkursie jest jego profesjonalnym debiutem.
Michał Walczak – ur. 1979, dramatopisarz i reżyser, studiował w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, następnie na wydziale Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie, od 2000 roku jest studentem Wydziału Reżyserii tej uczelni. Autor dramatów: Nieznajomi (2000), Podróż (2000), Dwóch (2001), Piaskownica (2002), Egzamin (2002), Bez didaskaliów (2002), Smutna królewna (2003), Podróż do wnętrza pokoju (2003, nagroda na 9. Ogólnopolskim Konkursie Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej), Rzeka (2003), Nocny autobus (2004), Kopalnia (2004), Całe życie Jarosława (2005), Kac (2006). Jego utwory zostały przetłumaczone na angielski, niemiecki, litewski, włoski, francuski, węgierski. Dramaty były wystawiane m.in. w Wałbrzychu, Warszawie, Częstochowie, Radomiu, Łodzi, Teatrze TV i Niemczech przez Piotra Kruszczyńskiego, Tadeusza Bradeckiego, Pawła Miśkiewicza, Tomasza Mana, Adama Srokę i Jarosława Tumidajskiego. Sam również reżyseruje własne sztuki (Podróż do wnętrza pokoju, Teatr Powszechny, Warszawa 2004; Kac, Teatr Nowy, Łódź 2006).
Wojciech Wencel – ur. 1972, poeta, publicysta, eseista, krytyk literacki, redaktor działu literackiego kwartalnika „Fronda”, felietonista tygodników „Wprost” i „Gość Niedzielny” (wcześniej tygodników „Nowe Państwo” i „Ozon”). Absolwent polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, a także Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki roku i nagrody głównej w Konkursie im. x. Józefa Baki. Opublikował Wiersze (1995), Oda na dzień św. Cecylii (1997), Oda chorej duszy (2000), Ziemia Święta (2002), Wiersze zebrane (2003), Imago mundi. Poemat (2005) oraz zbiory esejów: Zamieszkać w katedrze. Szkice o kulturze i literaturze (1999), Przepis na arcydzieło. Szkice literackie (2003). Jego poezja była tłumaczona m.in. na języki niemiecki, szwedzki i czeski. Udział w naszym konkursie jest jego debiutem dramatopisarskim.
Szymon Wróblewski – ur. 1983, student kulturoznawstwa międzynarodowego na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dramaturgii w krakowskiej PWST. Występował jako aktor w Teatrze Muzycznym w Gdyni, był asystentem reżysera i tłumaczem, a także słuchaczem studium dramaturgicznego przy Teatrze Rozmaitości. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Toma Stopparda i Aleksa Sierza. Autor dramatów: Puzzle (2005, wyróżnienie w konkursie na sztukę współczesną zorganizowanym przez Narodowy Stary Teatr), Powierzchnia (2004), Moja matka (2004), Gaz (2003), Punkiet (2002). Jego teksty były wystawiane i prezentowane w Krakowie, Warszawie, Radomiu, m. in. przez Ireneusza Janiszewskiego i Iwo Vedrala.