Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Tydzień Małżeństwa

W dniach 7 do 14 lutego już po raz piąty odbędzie się ogólnopolski Tydzień Małżeństwa pod hasłem: „Razem szczęśliwi i spełnieni”. Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to cykl wydarzeń mających na celu wspomaganie par małżeńskich w budowaniu trwałej więzi dającej poczucie bezpieczeństwa i szczęścia.

W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. przez oddział gdański Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Warszawską edycję tego wydarzenia po raz trzeci organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznej edycji. Na wydarzenia można zgłaszać się poprzez formularze on-line udostępnione

WYDARZENIA Z ZAPISAMI

WSTĘP DARMOWY

„Małżeńskie wyzwania – Naturalne Planowanie Rodziny”, Księgarnia na Miodowej, INER Instytut Naturalnego Planowania Rodziny (16.02, godzina 11:00) zapraszamy również z dziećmi, w tym czasie Księgarnia organizuje zajęcia dla najmłodszych pt. „Zapałkowy zawrót głowy”

Spektakl “Maanam być lepiej”, Dom Kultury Śródmieście (brak wolnych miejsc)

Bilet wstępu, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki (brak wolnych miejsc)

Bilet wstępu, Wystawa „Znaki Wolności”, Zamek Królewski – Muzeum (brak wolnych miejsc)

Bilet do Kina Muranów (brak wolnych miejsc)

Koncert symfoniczny w Filharmonii Narodowej (brak wolnych miejsc)

Zajęcia Tanga Argentyńskiego, Dom Kultury Śródmieście (brak wolnych miejsc)

Walentynki w Kinie Iluzjon, film „Przeminęło z wiatrem” (brak wolnych miejsc)

Zajęcia tańca dla par, EMKA Dance Academy (brak wolnych miejsc)

Zajęcia z malowania porcelany (3h), Dom Kultury Śródmieście (brak wolnych miejsc)

WSTĘP ZNIŻKOWY

Koncert zespołu Pelikan, katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce – wystąpią Magda Frączek i Albert Klejc (14.02, godzina 19:00)

Bilet wstępu „2 w cenie 1”, Niewidzialna Wystawa (7-14.02)

WYDARZENIA MERYTORYCZNE W CENTRUM MYŚLI JANA PAWŁA II (ul. Foksal 11), WSTĘP DARMOWY.

Spotkanie o małżeństwie w kinie polskim i europejskim z reżyserem Krzysztofem Zanussim (12.02 godzina 18:00)

„37 lat razem – czy to jeszcze małżeństwo?, INER Instytut Naturalnego Planowania Rodziny (13.02, godzina 18:00)

Warsztat dwudniowy: „Sztuka komunikacji w małżeństwie”, Związek Dużych Rodzin 3 plus (brak wolnych miejsc)

Podczas spotkań w Centrum Myśli Jana Pawła II wśród uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody:

  • Zaproszenie dla dwóch osób na kolację w ciemności w Restauracji Different
  • Zaproszenie dla dwóch osób na kolację w Restauracji St. Antonio
  • Podwójny bilet do kina na film „Roma” w Kinie Świt
  • Gadżety od Mazowieckiego Instytutu Kultury
  • Książki od Księgarni na Miodowej

 

WYDARZENIA BEZ ZAPISÓW

Spotkanie dla małżeństw pragnących potomstwa „Nowe spojrzenie na pożywienie” – Msza i spotkanie z doradcą żywieniowym, Małgorzatą Cegiełkowską, Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa (10.02, godzina 16:00 – Msza, 17:00 spotkanie)
Kaplica bł. Jerzego Matulewicza przy kościele NMP Matki Miłosierdzia, ul. Świętego Bonifacego 9, Warszawa

Teatr Kamienica – na hasło „Tydzień Małżeństwa” w rezerwacji telefonicznej/mailowej/osobistej w kasie Teatru Kamienica – zniżkowy bilet (65 zł/os) na spektakle „Kobiety vs Mężczyźni” (9.02, godzina 19:30) oraz „Tresowany Mężczyzna” (11.02, godzina 19:00) w Teatrze Kamienica.

20% zniżki w kawiarni „To lubię” na hasło „Randka małżeńska w ramach Tygodnia Małżeństwa” oraz przy pokazaniu obrączki małżeństwa – dla małżeństw, które przyjdą na randkę we dwoje (7-14 lutego).
ul. Freta 8, Warszawa

Słodka przekąska do kawy oraz loteria w kawiarni „Pociąg do kawy” po okazaniu obrączek (7-14 lutego). ul. Głowackiego 60, Warszawa

Zniżki na półkę małżeńską w Księgarni przy ul. Miodowej (7-14 lutego). ul Miodowa 17/19, Warszawa

Walentynki z Małżonkiem w Teatrze Rampa (14 lutego i 16 lutego o 19:30). Pary, które kupią bilet na walentynkowy spektakl „Cafe Sax” mogą odebrać w teatralnej kawiarence małą buteleczkę szampana lub wina albo 2 kawy lub herbaty. ul. Kołowa 20, Warszawa

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, bilet za 1 zł na hasło „Tydzień Małżeństwa” (7-14 lutego). ul. Kozia 11, Warszawa

REGULAMIN TYGODNIA MAŁŻEŃSTWA

Opublikowano 25.01.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.