Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Twoje dziecko jest ważne i Ty jesteś ważny/a

Podcast „Słuchając drogi”

Twoje dziecko jest ważne i Ty jesteś ważny/a - okładka podcastu ze zdjęciem Joanny Piekarskiej

W naszym kolejnym odcinku podcastu „Słuchając drogi” rozmawiamy o wypaleniu rodzicielskim. Wg badań, rodzice w Polsce, na tle czterdziestu innych krajów świata, czują się najbardziej wypaleni.

Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia? Jak rozpoznać, że potrzebujemy bardziej o siebie zadbać? Co powinno zwrócić naszą uwagę?
Co rodzice mogą zrobić dla siebie w zwykłej codzienności? A także o tym, co w Polsce jest źle widziane, a co wcale nie pomaga młodym matkom. Oraz, że nie tylko potrzeby dziecka są ważne, ale rodzica także.

Na te pytania próbujemy poszukać odpowiedzi z rozmówczynią Marcina Nowaka, panią Joanną Piekarską, psychoterapeutką związaną z warszawską Pracownią Dialogu, absolwentką szkolenia w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz w British Emotionally Focused Therapy Center w Londynie. Prowadzi terapię indywidualną, par i grupową, pracuję z kobietami w okresie okołoporodowym, wspiera młodych rodziców.

Jak my traktujemy siebie, tak nasze dzieci będą traktowały siebie, kiedy zostaną rodzicami – mówi Joanna Piekarska.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 29.11.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.