Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Twoje dziecko jest ważne i Ty jesteś ważny/a

Podcast „Słuchając drogi”

Twoje dziecko jest ważne i Ty jesteś ważny/a - okładka podcastu ze zdjęciem Joanny Piekarskiej

W naszym kolejnym odcinku podcastu „Słuchając drogi” rozmawiamy o wypaleniu rodzicielskim. Wg badań, rodzice w Polsce, na tle czterdziestu innych krajów świata, czują się najbardziej wypaleni.

Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia? Jak rozpoznać, że potrzebujemy bardziej o siebie zadbać? Co powinno zwrócić naszą uwagę?
Co rodzice mogą zrobić dla siebie w zwykłej codzienności? A także o tym, co w Polsce jest źle widziane, a co wcale nie pomaga młodym matkom. Oraz, że nie tylko potrzeby dziecka są ważne, ale rodzica także.

Na te pytania próbujemy poszukać odpowiedzi z rozmówczynią Marcina Nowaka, panią Joanną Piekarską, psychoterapeutką związaną z warszawską Pracownią Dialogu, absolwentką szkolenia w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz w British Emotionally Focused Therapy Center w Londynie. Prowadzi terapię indywidualną, par i grupową, pracuję z kobietami w okresie okołoporodowym, wspiera młodych rodziców.

Jak my traktujemy siebie, tak nasze dzieci będą traktowały siebie, kiedy zostaną rodzicami – mówi Joanna Piekarska.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 29.11.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.