Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II

Hasło kampanii społecznej dotyczącej trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II brzmi: „Życie jest wieczne”.

 

W tym roku warszawiacy będą mogli nie tylko oddać hołd Janowi Pawłowi II w rocznicę jego śmierci, ale również wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach inspirowanych życiem, myślą i twórczością Papieża-Polaka. Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało program obchodów składający się z kilkunastu propozycji.


 

 

 

Kto wierzy, że każde narodziny nowego życia są cudem i łaską, rozumie, że życia tego nie można pozostawić samemu sobie, przeciwnie, należy o nie dbać, kształtować je i wzbogacać. Ofiarowując mu skarby naszego dziedzictwa, budujemy dlań przyszłość – z pamięci wyrasta dzień jutrzejszy.

 

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/krotki.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

 

 

(fragmentu filmu „Życie jest wieczne”, który będzie prezentowany 2 kwietnia na placu Piłsudskiego w Warszawie o godz. 18:00).

 

Główne punkty obchodów 2 kwietnia 2008 roku to:

plenerowe widowisko muzyczno-teatralne „Święci nie przemijają” na pl. Piłsudskiego

o godz. 20.00, z udziałem A. Grabowskiego, D. Segdy, D. Olbrychskiego, E. Błaszczyk,

G. Turnaua, J. Peszka, M. Opani

oraz zapalenie pamiątkowego znicza o godz. 21.37.

 

Obchody trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II rozpoczną się już 30 i 31 marca koncertami „Bardziej Być”. Pierwszy będzie miał miejsce w kościele pw. Wszystkich Świętych na placu Grzybowskim. Drugi odbędzie się w Filharmonii Narodowej – wtedy również będzie miał swój finał „Konkurs kompozytorski”, w czasie którego laureatowi zostanie wręczona nagroda „Nova Hereditas – Nowe Dziedzictwo”.

W programie m.in. utwory K. Pendereckiego i M. Bembinowa.

 

1 kwietnia odbędzie się koncert zamykający Gorzkie Żale Projekt 2008, na który zapraszamy do Centralnego Basenu Artystycznego. Wydarzenie składa się z utworów inspirowanych wspomnieniami Arturo Mariego – osobistego fotografa i jednego z najbliższych współpracowników Jana Pawła II. W koncercie wystąpią: A. Buzek, W. Komasa, P. Machalica, A. Sroka.

 

W dn. 2 -3 kwietnia zaś, także w ramach obchodów rocznicowych, odbędzie się międzynarodowa konferencja socjologiczna „Wartości w społeczeństwie a dziedzictwo Jana Pawła II”. W czasie konferencji przedstawione zostaną wnioski wynikające z prowadzonych przez Centrum Myśli Jana Pawła II badań nad wpływem osoby i nauczania Jana Pawła II na polskie społeczeństwo. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali socjologowie z całego świata.

 

2 kwietnia od godz. 16.00 na pl. Piłsudskiego będzie prowadzona kwesta na rzecz Fundacji „Żyć z chorobą Parkinsona”.

 
 

Osoba odpowiedzialna:
Wioletta Łabuda-Iwaniak
515 069 502, wlabuda@centrumjp2.pl (kierownik działu informacji i promocji CMJP2)

wiecej o obchodach 2 kwietnia 2008

 


Opublikowano 02.04.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.