Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II

Hasło kampanii społecznej dotyczącej trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II brzmi: „Życie jest wieczne”.

 

W tym roku warszawiacy będą mogli nie tylko oddać hołd Janowi Pawłowi II w rocznicę jego śmierci, ale również wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach inspirowanych życiem, myślą i twórczością Papieża-Polaka. Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało program obchodów składający się z kilkunastu propozycji.


 

 

 

Kto wierzy, że każde narodziny nowego życia są cudem i łaską, rozumie, że życia tego nie można pozostawić samemu sobie, przeciwnie, należy o nie dbać, kształtować je i wzbogacać. Ofiarowując mu skarby naszego dziedzictwa, budujemy dlań przyszłość – z pamięci wyrasta dzień jutrzejszy.

 

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/krotki.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

 

 

(fragmentu filmu „Życie jest wieczne”, który będzie prezentowany 2 kwietnia na placu Piłsudskiego w Warszawie o godz. 18:00).

 

Główne punkty obchodów 2 kwietnia 2008 roku to:

plenerowe widowisko muzyczno-teatralne „Święci nie przemijają” na pl. Piłsudskiego

o godz. 20.00, z udziałem A. Grabowskiego, D. Segdy, D. Olbrychskiego, E. Błaszczyk,

G. Turnaua, J. Peszka, M. Opani

oraz zapalenie pamiątkowego znicza o godz. 21.37.

 

Obchody trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła II rozpoczną się już 30 i 31 marca koncertami „Bardziej Być”. Pierwszy będzie miał miejsce w kościele pw. Wszystkich Świętych na placu Grzybowskim. Drugi odbędzie się w Filharmonii Narodowej – wtedy również będzie miał swój finał „Konkurs kompozytorski”, w czasie którego laureatowi zostanie wręczona nagroda „Nova Hereditas – Nowe Dziedzictwo”.

W programie m.in. utwory K. Pendereckiego i M. Bembinowa.

 

1 kwietnia odbędzie się koncert zamykający Gorzkie Żale Projekt 2008, na który zapraszamy do Centralnego Basenu Artystycznego. Wydarzenie składa się z utworów inspirowanych wspomnieniami Arturo Mariego – osobistego fotografa i jednego z najbliższych współpracowników Jana Pawła II. W koncercie wystąpią: A. Buzek, W. Komasa, P. Machalica, A. Sroka.

 

W dn. 2 -3 kwietnia zaś, także w ramach obchodów rocznicowych, odbędzie się międzynarodowa konferencja socjologiczna „Wartości w społeczeństwie a dziedzictwo Jana Pawła II”. W czasie konferencji przedstawione zostaną wnioski wynikające z prowadzonych przez Centrum Myśli Jana Pawła II badań nad wpływem osoby i nauczania Jana Pawła II na polskie społeczeństwo. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali socjologowie z całego świata.

 

2 kwietnia od godz. 16.00 na pl. Piłsudskiego będzie prowadzona kwesta na rzecz Fundacji „Żyć z chorobą Parkinsona”.

 
 

Osoba odpowiedzialna:
Wioletta Łabuda-Iwaniak
515 069 502, wlabuda@centrumjp2.pl (kierownik działu informacji i promocji CMJP2)

wiecej o obchodach 2 kwietnia 2008

 


Opublikowano 02.04.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.