Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Tryptyk Rzymski

Centrum Myśli Jana Pawła II

i

Teatr na Woli im. Tadeusz Łomnickiego

Zapraszają:

Jana Pawła II „Tryptyk rzymski”

Spektakl w wykonaniu Andrzeja Seweryna
z towarzyszeniem Orkiestry Krakowskiej Opery Kameralnej

w spektaklu zostaną wykonane fragmenty utworów J. S. Bacha, T. Albinoniego, G. Fauré

1 kwietnia 2007 r. godzina godz. 18.00 Teatr na Woli ul. Kasprzaka 22

Wykonawcy:

Andrzej Seweryn
Aktor teatralny i filmowy, reżyser. Na stałe mieszka we Francji gdzie związany był m.in. z Międzynarodowym Centrum Kreacji Teatralnej Petera Brooka. Od 1993 roku należy do zespołu prestiżowej Comédie Française. Polskiej publiczności znany z wielu ról szekspirowskich i molierowskich w Teatrze Telewizji oraz z kreacji filmowych: Jeremiego Wiśniowiecki w „Ogniem i Mieczem” w reż. Jerzego Hoffmana, Sędziego w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy i kardynała Stefana Wyszyńskiego w filmie „Prymas. Trzy lata z tysiąca” w reż. Teresy Kotlarczyk. Jego sceniczna lektura „Dzienników” Witolda Gombrowicza przeszła już do legendy.

Orkiestra Krakowskiej Opery Kameralnej
Kierownictwo muzyczne – Tomasz Chmiel

Skrzypce I – Małgorzata Sopel
Skrzypce II – Natalia Kotarba
Altówka – Magdalena Podsiadło
Wiolonczela – Julia Kotarba
Kontrabas – Michał Krawczyk
Szpinet – Anna Huszczo
Flet – Ewa Tupik

Krakowska Opera Kameralna, zainaugurowała działalność 1 maja 2004r. jako kontynuacja autorskiego Teatru Scena El-Jot, isniejącego od 1991 roku. Teatr ten prowadzą Jadwiga Leśniak-Jankowska – aktorka, choreograf, reżyser, profesora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, oraz Wacława Jankowskiego – aktora i reżysera. Krąg zainteresowań twórców KOK to dawne tradycje i obyczaje, które z pietyzmem rekonstruują w wysmakowanych muzycznie i plastycznie spektaklach. Przy teatrze odbywają się także warsztaty i seminaria z dziedziny obyczajów dawnych i współczesnych, plastyki ruchu scenicznego, muzyki i tańca historycznego.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.