Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Tryptyk Rzymski

Centrum Myśli Jana Pawła II

i

Teatr na Woli im. Tadeusz Łomnickiego

Zapraszają:

Jana Pawła II „Tryptyk rzymski”

Spektakl w wykonaniu Andrzeja Seweryna
z towarzyszeniem Orkiestry Krakowskiej Opery Kameralnej

w spektaklu zostaną wykonane fragmenty utworów J. S. Bacha, T. Albinoniego, G. Fauré

1 kwietnia 2007 r. godzina godz. 18.00 Teatr na Woli ul. Kasprzaka 22

Wykonawcy:

Andrzej Seweryn
Aktor teatralny i filmowy, reżyser. Na stałe mieszka we Francji gdzie związany był m.in. z Międzynarodowym Centrum Kreacji Teatralnej Petera Brooka. Od 1993 roku należy do zespołu prestiżowej Comédie Française. Polskiej publiczności znany z wielu ról szekspirowskich i molierowskich w Teatrze Telewizji oraz z kreacji filmowych: Jeremiego Wiśniowiecki w „Ogniem i Mieczem” w reż. Jerzego Hoffmana, Sędziego w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy i kardynała Stefana Wyszyńskiego w filmie „Prymas. Trzy lata z tysiąca” w reż. Teresy Kotlarczyk. Jego sceniczna lektura „Dzienników” Witolda Gombrowicza przeszła już do legendy.

Orkiestra Krakowskiej Opery Kameralnej
Kierownictwo muzyczne – Tomasz Chmiel

Skrzypce I – Małgorzata Sopel
Skrzypce II – Natalia Kotarba
Altówka – Magdalena Podsiadło
Wiolonczela – Julia Kotarba
Kontrabas – Michał Krawczyk
Szpinet – Anna Huszczo
Flet – Ewa Tupik

Krakowska Opera Kameralna, zainaugurowała działalność 1 maja 2004r. jako kontynuacja autorskiego Teatru Scena El-Jot, isniejącego od 1991 roku. Teatr ten prowadzą Jadwiga Leśniak-Jankowska – aktorka, choreograf, reżyser, profesora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, oraz Wacława Jankowskiego – aktora i reżysera. Krąg zainteresowań twórców KOK to dawne tradycje i obyczaje, które z pietyzmem rekonstruują w wysmakowanych muzycznie i plastycznie spektaklach. Przy teatrze odbywają się także warsztaty i seminaria z dziedziny obyczajów dawnych i współczesnych, plastyki ruchu scenicznego, muzyki i tańca historycznego.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.