Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Tryptyk Rzymski

Centrum Myśli Jana Pawła II

i

Teatr na Woli im. Tadeusz Łomnickiego

Zapraszają:

Jana Pawła II „Tryptyk rzymski”

Spektakl w wykonaniu Andrzeja Seweryna
z towarzyszeniem Orkiestry Krakowskiej Opery Kameralnej

w spektaklu zostaną wykonane fragmenty utworów J. S. Bacha, T. Albinoniego, G. Fauré

1 kwietnia 2007 r. godzina godz. 18.00 Teatr na Woli ul. Kasprzaka 22

Wykonawcy:

Andrzej Seweryn
Aktor teatralny i filmowy, reżyser. Na stałe mieszka we Francji gdzie związany był m.in. z Międzynarodowym Centrum Kreacji Teatralnej Petera Brooka. Od 1993 roku należy do zespołu prestiżowej Comédie Française. Polskiej publiczności znany z wielu ról szekspirowskich i molierowskich w Teatrze Telewizji oraz z kreacji filmowych: Jeremiego Wiśniowiecki w „Ogniem i Mieczem” w reż. Jerzego Hoffmana, Sędziego w „Panu Tadeuszu” Andrzeja Wajdy i kardynała Stefana Wyszyńskiego w filmie „Prymas. Trzy lata z tysiąca” w reż. Teresy Kotlarczyk. Jego sceniczna lektura „Dzienników” Witolda Gombrowicza przeszła już do legendy.

Orkiestra Krakowskiej Opery Kameralnej
Kierownictwo muzyczne – Tomasz Chmiel

Skrzypce I – Małgorzata Sopel
Skrzypce II – Natalia Kotarba
Altówka – Magdalena Podsiadło
Wiolonczela – Julia Kotarba
Kontrabas – Michał Krawczyk
Szpinet – Anna Huszczo
Flet – Ewa Tupik

Krakowska Opera Kameralna, zainaugurowała działalność 1 maja 2004r. jako kontynuacja autorskiego Teatru Scena El-Jot, isniejącego od 1991 roku. Teatr ten prowadzą Jadwiga Leśniak-Jankowska – aktorka, choreograf, reżyser, profesora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, oraz Wacława Jankowskiego – aktora i reżysera. Krąg zainteresowań twórców KOK to dawne tradycje i obyczaje, które z pietyzmem rekonstruują w wysmakowanych muzycznie i plastycznie spektaklach. Przy teatrze odbywają się także warsztaty i seminaria z dziedziny obyczajów dawnych i współczesnych, plastyki ruchu scenicznego, muzyki i tańca historycznego.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.