Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Trwa rekrutacja do szkoły letniej

[ENGLISH VERSION]

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do uczestnictwa w ósmej edycji Międzynarodowej Szkoły Letniej „INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School”. Na zgłoszenia czekamy do 10 czerwca 2018 roku.

Wydarzenie każdego roku gromadzi ambitnych młodych ludzi, między innymi z Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ostatnim roku w projekcie wzięli udział także uczestnicy z Południowej Afryki, Kanady i Australii.

Celem projektu jest  wsparcie rozwoju uzdolnionych, aktywnych młodych ludzi, mających w przyszłości stać się elitą Europy, przekazanie im wizji zaangażowania społecznego i obywatelskiego w duchu nauczania Jana Pawła II oraz rozwinięcie szczególnego dziedzictwa kulturowego i historycznego, właściwego dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza Polski.

Program INTEGRAL LEADERSHIP – Central European Summer School został przygotowany w odpowiedzi na dotykający Europę kryzys wartości. Stanowi wezwanie do zaangażowania się w działanie na rzecz przyszłości Europy w oparciu o fundamenty odpowiedzialnego przywództwa oraz idei solidarności w duchu myśli i nauczania Jana Pawła II. Zajęcia teoretyczne przeplatają się pracą grupową i warsztatami, dostarczającymi uczestnikom kompetencji praktycznych.

W PROGRAMIE
– seminaria prowadzone przez dr. Martina Luterana, Teresę Mazan, ks. dr. Oleha Kindiy’ego i dr. Michała Łuczewskiego
– warsztaty „Crucial Conversations” i „Oxfor-style Debating”
– uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych w miejscach związanych z życiem Jana Pawła II, m.in.: w Kalwarii Zebrzydowskiej, Lanckoronie, Wadowicach, Tyńcu i Krakowie.

DLA KOGO?
Zapraszamy ludzi młodych (18-35 lat) zainteresowanych ideą integralnego przywództwa. Aby efektywnie uczestniczyć w zajęciach, wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

KIEDY?
23.07.2018-01.08.2018

GDZIE?
Lanckorona – Kraków

REKRUTACJA
Zgłoszenie odbywają się drogą elektroniczną poprzez formularz rekrutacyjny dostępny TUTAJ.

Warunkiem przystąpienia do rekrutacji:
1. napisanie eseju na jeden z dwóch zaproponowanych tematów:
– What is the most important change you want to make in the world and how do you plan to achieve it?,
– Which leader of your country would you call an “integrated person” and why?,

2. Przedstawienie rekomendacji (listu referencyjnego) pracownika naukowego lub pracodawcy

Esej o długości do 4000 znaków oraz list referencyjny należy przesłać na adres registration@centrumjp2.pl.
Na zgłoszenia czekamy do 10 czerwca!

KOSZT
500 zł – cena pokrywa wszystkie koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem oraz uczestnictwem w programie naukowym i kulturalnym.

Szczegółowe informacje dotyczące programu i wykładowców znajdziesz w broszurze.

Patronami medialnymi wydarzenia są: Forum Akademickie, Magazyn Studencki „Płyń pod Prąd”, Magazyn Akademicki Koncept.

REGULAMIN

 

 

 

 

 

Opublikowano 23.05.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.