Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

To było niemożliwe

 

Zbliża się rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz towarzyszące jej obchody Dnia Papieskiego. Chcemy zatem przypomnieć o archiwum medialnym Centrum Myśli Jana Pawła II, zbierającym świadectwa osób, które znały Karola Wojtyłę osobiście. Wśród materiałów znajduje się wiele wspomnień nawiązujących do 16 października 1978 roku. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów dokumentu „To było niemożliwe”.

 
[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/to_bylo_niemozliwe_czolowka.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]
 
Głównym projektem Mediateki jest nagrywanie filmowych wywiadów z osobami, które osobiście znały Karola Wojtyłę, a później Jana Pawła II. W pierwszej fazie projektu skoncentrowaliśmy się m.in. na rozmowach z byłymi studentami KUL-u oraz przyjaciółmi Papieża ze „Środowiska” – towarzyszami wypraw kajakowych i górskich z lat 1955-1978. Chcemy zachować ich pamięć: wspomnienia spotkań z Karolem Wojtyłą oraz obraz człowieka i księdza, jakim był w tamtym czasie. Wywiady ukazują również ogromną siłę oddziaływania ówczesnych kontaktów z Ojcem Świętym na całe późniejsze życie naszych rozmówców; są również unikalnym źródłem wiedzy na temat historii i sytuacji w Polsce w drugiej połowie XX wieku.
 
Od maja 2007 roku nagraliśmy blisko 350 wywiadów (w tym kilkanaście na wyspie Mauritius, którą Papież odwiedził w 1989 roku, i w Watykanie – z najbliższymi współpracownikami). Rozmawialiśmy z ludźmi sztuki, członkami Episkopatu, pracownikami kurii i organizatorami pielgrzymek papieskich do ojczyzny, dyplomatami, dziennikarzami z Volo Papale.
 
 

 

Opublikowano 12.10.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.