Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

TEOLOGIA TEATRU: „Narodziny Słowa”

Zapraszamy gorąco na kolejne spotkanie z cyklu TEOLOGIA TEATRU: <<Narodziny Słowa. „Gdyby tak było, to jednak zostanie Słowo” (Czesław Miłosz)>>
Najbliższe niedzielne popołudnie poświęcimy zatem Słowu w jego transcendentnym rozumieniu. Słowo-Logos, które nie jest jedynie dźwiękiem, ale niesie pewną myśl, ideę. W teatrze słowo kreuje pewną rzeczywistość. Czy rodzące się na scenie słowo może stać się Słowem-ciałem i zamieszkać wśród nas? (por. J 1,14).
Gościem dr Anny Karoń-Ostrowskiej oraz Janusza Majcherka będzie prof. JACEK POPIEL. 
Wybrane wiersze Czesława Miłosza oraz nieznany fragment poematu „Słowo” Andrzeja Jawienia czytać będzie ZOFIA KUCÓWNA.

15 listopada 2015, godz. 17:00
Foyer Dużej Sceny
Teatr Polski w Warszawie

Gorąco zapraszamy!

Opublikowano 09.11.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.