Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

TEOLOGIA TEATRU: Czy słowo jest potrzebne w teatrze?

Już 14 lutego gorąco zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Teologia Teatru. 

Tadeusz Kantor – malarz. Mieczysław Kotlarczyk – polonista. Dwaj wielcy twórcy podziemnego i powojennego teatru polskiego. Pierwszy operował w teatrze głównie obrazami, drugi słowem. Nad tym, czy słowo jest w teatrze konieczne, będziemy zastanawiać się na najbliższym spotkaniu dotyczącym Teologii Teatru, którego gościem będzie:

dr KATARZYNA FLADER-RZESZOWSKA – historyk teatru, politolog, pracownik naukowy UKSW, w której obszarze badań znajduje się m.in. Teatr Rapsodyczny oraz kryptoteologia Tadeusza Kantora.

Wybrane teksty przeczyta: 
GRAŻYNA BARSZCZEWSKA 

Natomiast całe spotkanie poprowadzą: 
dr ANNA KAROŃ-OSTROWSKA
JANUSZ MAJCHEREK 

14 lutego, godz. 17:00
Foyer Dużej Sceny
TEATR POLSKI
w Warszawie

 

Serdecznie zapraszamy! 

 

 

Opublikowano 09.02.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.