Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

TEOLOGIA TEATRU: Czy słowo jest potrzebne w teatrze?

Już 14 lutego gorąco zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Teologia Teatru. 

Tadeusz Kantor – malarz. Mieczysław Kotlarczyk – polonista. Dwaj wielcy twórcy podziemnego i powojennego teatru polskiego. Pierwszy operował w teatrze głównie obrazami, drugi słowem. Nad tym, czy słowo jest w teatrze konieczne, będziemy zastanawiać się na najbliższym spotkaniu dotyczącym Teologii Teatru, którego gościem będzie:

dr KATARZYNA FLADER-RZESZOWSKA – historyk teatru, politolog, pracownik naukowy UKSW, w której obszarze badań znajduje się m.in. Teatr Rapsodyczny oraz kryptoteologia Tadeusza Kantora.

Wybrane teksty przeczyta: 
GRAŻYNA BARSZCZEWSKA 

Natomiast całe spotkanie poprowadzą: 
dr ANNA KAROŃ-OSTROWSKA
JANUSZ MAJCHEREK 

14 lutego, godz. 17:00
Foyer Dużej Sceny
TEATR POLSKI
w Warszawie

 

Serdecznie zapraszamy! 

 

 

Opublikowano 09.02.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.