Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Teologia Polityczna (numer papieski)

Polecamy nowy – papieski – numer Teologii Politycznej, zatytułowany Pierwszy rok bezkrólewia.

Można w nim znaleźć m.in. zapis dyskusji Polska po kwietniu, która odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego 30 maja 2005 roku. Wzieli w niej udział: Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Andrzej Gniazdowski, Jarosław Gowin, Dariusz Karłowicz, Paweł Kowal, Zdzisław Krasnodębski, Jan Ołdakowski, Jacek Salij OP, Zbigniew Stawrowski, ks. Tomasz Węcławski, Bronisław Wildstein.


Ponadto w numerze seria artykułów o związkach Jana Pawła II z polityką oraz teksty z dziedziny filozofii i teologii.

A na koniec przewodnik po książkach o Janie Pawle II.

Zapraszamy do lektury!

szczegółowy spis treści

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.