Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Teologia Polityczna (numer papieski)

Polecamy nowy – papieski – numer Teologii Politycznej, zatytułowany Pierwszy rok bezkrólewia.

Można w nim znaleźć m.in. zapis dyskusji Polska po kwietniu, która odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego 30 maja 2005 roku. Wzieli w niej udział: Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Andrzej Gniazdowski, Jarosław Gowin, Dariusz Karłowicz, Paweł Kowal, Zdzisław Krasnodębski, Jan Ołdakowski, Jacek Salij OP, Zbigniew Stawrowski, ks. Tomasz Węcławski, Bronisław Wildstein.


Ponadto w numerze seria artykułów o związkach Jana Pawła II z polityką oraz teksty z dziedziny filozofii i teologii.

A na koniec przewodnik po książkach o Janie Pawle II.

Zapraszamy do lektury!

szczegółowy spis treści

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.