Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Teologia polityczna i jej wrogowie. Debata!

Czy można pogodzić chrześcijaństwo i nowoczesne państwo? W jaki sposób chrześcijańska eschatologia pomaga zrozumieć polityczność? Co to znaczy, że od chwili Zmartwychwstania panuje na świecie stan wyjątkowy? Debata wokół myśli Erika Petersona i Carla Schmitta już w czwartek o godz. 18.00 na 1Piętrze.

 


Te i wiele innych istotnych pytań stawia Erik Peterson – jeden z najwybitniejszych teologów XX wieku, przyjaciel, a w późniejszym okresie ważny polemista, Carla Schmitta, autor krytyki koncepcji teologii politycznej. Wzajemne relacje i napięcia między poglądami obu myślicieli staną się głównym tematem debaty współorganizowanej przez redakcję "44/Czterdzieści i Cztery", Centrum Myśli Jana Pawła II oraz 1Piętro.

Debatować będą: Sebastian Duda ("Przegląd Powszechny"), Piotr Kaznowski ("Christianitas"), Robert Pawlik (UKSW) oraz Rafał Tichy ("44/Czterdzieści i Cztery"). Spotkanie poprowadzi Krzysztof Niewiadomski ("44/Czterdzieści i Cztery").

Termin: 8 listopada 2012 roku
Godzina: 18.00
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

 

 

 

Opublikowano 04.11.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.