Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Teologia ciała dla początkujących

Okładka książki "Teologia ciała dla początkujących" ze zdjęciem przedzielonego na pół jabłka

Bóg, seks i sens życia – oto, jak można streścić Teologię ciała dla początkujących. Co Bóg ma wspólnego z seksem? W jaki sposób przeżywanie własnej seksualności wpływa na poczucie sensu życia? Dlaczego seks bez Boga to nie to, o co tak naprawdę nam chodzi? Jeśli zawsze chciałeś o tym pogadać, tylko nie miałeś jak i z kim, przeczytaj tę książkę.

Ch. West, Teologia ciała dla początkujących. Podstawy rewolucji seksualnej Jana Pawła II, tłum. M. i J. Kaniewscy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawa 2009.

Christopher West – opierając się na Janie Pawle II – podejmuje w niej dialog z naszymi emocjami i doświadczeniami. Wie, że to wszystko nie jest takie proste, ale pomaga się z tym zmierzyć. Nie daje banalnych recept, lecz szuka prawdziwych rozwiązań. Na trudne pytania odpowiada przekonująco, używając celnych porównań, bez zbędnej kokieterii i świętoszkowatości. Wprost. Z właściwym sobie poczuciem humoru, ale zawsze serio. Ze świadomością, że to sprawy najważniejsze, o których jednak trzeba mówić „po ludzku”

O AUTORZE

Christopher West (ur. 1969) – ukończył antropologię na Uniwersytecie w Maryland i teologię w Papieskim Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II przy Katolickim Uniwersytecie Ameryki. Prowadził kursy przedmałżeńskie w Waszyngtonie i był katechetą w Denver. Jeden z najbardziej znanych popularyzatorów teologii ciała Jana Pawła II. Wykłada m.in. w seminarium w Denver i Instytucie Jana Pawła II ds. Małżeństwa i Rodziny w Melbourne w Australii. Ceniony rekolekcjonista i autor licznych publikacji. Z żoną i pięciorgiem dzieci mieszka w stanie Pensylwania.

 

RECENZJE

„Teologia ciała” dla wielu ciągle brzmi jak oksymoron. Może dlatego, że niełatwo o niej mówić tak, żeby każdy zrozumiał. A przecież – jak pisze Christopher West – „katolicyzm jest religią bardzo cielesną i zmysłową”. Ciało to „znak boskiej tajemnicy”, a seks – komunia. Dusz i ciał. W ramach Bożego planu. Nauczanie Jana Pawła II o seksualności George Weigel nazwał „teologiczną bombą zegarową”. Zanim bomba wybuchnie, polscy czytelnicy dostają książkę, która przekonuje, że warto – zamiast karmić głód miłości resztkami – przyjąć zaproszenie na prawdziwą ucztę.

Brygida Grysiak (TVN24)

Nie jest to książka tylko o ciele i seksualności, ale o człowieku, który pyta Boga: „Kim jestem?”. To najlepszy na świecie komentarz do teologii ciała Jana Pawła II.

Ksawery Knotz OFMCap

 

 

Przeczytaj

Opublikowano 30.03.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.