Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Teologia ciała dla początkujących

Okładka książki "Teologia ciała dla początkujących" ze zdjęciem przedzielonego na pół jabłka

Bóg, seks i sens życia – oto, jak można streścić Teologię ciała dla początkujących. Co Bóg ma wspólnego z seksem? W jaki sposób przeżywanie własnej seksualności wpływa na poczucie sensu życia? Dlaczego seks bez Boga to nie to, o co tak naprawdę nam chodzi? Jeśli zawsze chciałeś o tym pogadać, tylko nie miałeś jak i z kim, przeczytaj tę książkę.

Ch. West, Teologia ciała dla początkujących. Podstawy rewolucji seksualnej Jana Pawła II, tłum. M. i J. Kaniewscy, Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawa 2009.

Christopher West – opierając się na Janie Pawle II – podejmuje w niej dialog z naszymi emocjami i doświadczeniami. Wie, że to wszystko nie jest takie proste, ale pomaga się z tym zmierzyć. Nie daje banalnych recept, lecz szuka prawdziwych rozwiązań. Na trudne pytania odpowiada przekonująco, używając celnych porównań, bez zbędnej kokieterii i świętoszkowatości. Wprost. Z właściwym sobie poczuciem humoru, ale zawsze serio. Ze świadomością, że to sprawy najważniejsze, o których jednak trzeba mówić „po ludzku”

O AUTORZE

Christopher West (ur. 1969) – ukończył antropologię na Uniwersytecie w Maryland i teologię w Papieskim Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II przy Katolickim Uniwersytecie Ameryki. Prowadził kursy przedmałżeńskie w Waszyngtonie i był katechetą w Denver. Jeden z najbardziej znanych popularyzatorów teologii ciała Jana Pawła II. Wykłada m.in. w seminarium w Denver i Instytucie Jana Pawła II ds. Małżeństwa i Rodziny w Melbourne w Australii. Ceniony rekolekcjonista i autor licznych publikacji. Z żoną i pięciorgiem dzieci mieszka w stanie Pensylwania.

 

RECENZJE

„Teologia ciała” dla wielu ciągle brzmi jak oksymoron. Może dlatego, że niełatwo o niej mówić tak, żeby każdy zrozumiał. A przecież – jak pisze Christopher West – „katolicyzm jest religią bardzo cielesną i zmysłową”. Ciało to „znak boskiej tajemnicy”, a seks – komunia. Dusz i ciał. W ramach Bożego planu. Nauczanie Jana Pawła II o seksualności George Weigel nazwał „teologiczną bombą zegarową”. Zanim bomba wybuchnie, polscy czytelnicy dostają książkę, która przekonuje, że warto – zamiast karmić głód miłości resztkami – przyjąć zaproszenie na prawdziwą ucztę.

Brygida Grysiak (TVN24)

Nie jest to książka tylko o ciele i seksualności, ale o człowieku, który pyta Boga: „Kim jestem?”. To najlepszy na świecie komentarz do teologii ciała Jana Pawła II.

Ksawery Knotz OFMCap

 

 

Przeczytaj

Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała
Kolejny tom wydany w serii „Teologia ciała”
Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała
Przewodnik po teologii ciała Jana Pawła II Mary Healy to cykl miniwykładów, opartych na nauczaniu Papieża o miłości, seksualności i małżeństwie
Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała

Opublikowano 30.03.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.