Targi wolontariatu – VI warsztat

W sobotę 28.03.2009 odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe z cyklu Otwórz się na dobre! Tym razem warsztat miał charakter minitargów wolontariatu. Chcieliśmy, aby uczestnicy mogli zapoznać się z szerokim spektrum ofert wolontariackich, tak by świadomie i z większą pewnością mogli wybrać własną ścieżkę wolontariatu. Zaprosiliśmy starszych wolontariuszy – studentów – którzy podzielili się swoimi doświadczeniami, przedstawili organizacje, w których pomagają oraz wymienili się z innymi uczestnikami swoimi danymi kontaktowymi.

Pojawili się przedstawiciele:

– Inkubatora miłosierdzia: wolontariusze, którzy pracują z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi oraz terminalnie chorymi,

– Fundacji Viva, akcja dla zwierząt,

– Domu małych dzieci im. Ks. G.P. Baudouina.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy!

Każdy uczestnik miał szansę zastanowić się, jaki wolontariat mu odpowiada, gdzie najbardziej chciałby pracować. Mógł też dopytać o szczegóły starszych kolegów, porozmawiać o swoich wątpliwościach i pokonywaniu trudności. Wreszcie – posłuchać o radości, jaką niesie wolontariat i zobaczyć, jak ta praca otwiera na dobro.

Przygotowania zakończone, teraz czas zamienić teorię w praktykę i zaangażować się w słuszne działania. Przed uczestnikami próba wolontariatu, a wszystko pod czujnym okiem prowadzących. Życzymy powodzenia i czekamy na efekty, bo przecież nawet mała iskierka potrafi rozpalić świat!!!

[nggallery id=93]

Dodano: