Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Takie rzeczy tylko w „Kuźni”!

We wtorek 30 VIII uczestnicy projektu edukacyjnego „Kuźnia” (edycja 2010/11 – „Obudź w sobie Artystę!”) spotkali się na spacerze po warszawskim Śródmieściu, by w nastrojach jeszcze wakacyjnych podzielić się wrażeniami letnich podróży.


 

W oczekiwaniu na listy stypendialne

Już w najbliższych dniach pojawią się wyniki rekrutacji stypendialnej uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Bez względu na to, które osoby zwyciężą w konkursie stypendialnym, centrowe projekty edukacyjne („Papolandia” i „Kuźnia”) już przygotowują się na „starych” i „nowych” uczestników.

 

Wspomnień czar

Uczestnicy ubiegłorocznej edycji jednego z projektów prowadzonych w Centrum Myśli Jana Pawła II, zorganizowali spontaniczny spacer uliczkami Starego Miasta i okolic. Były gofry, relacje z wakacji, licytacja czy Papieska Szkoła Letnia była lepsza od ŚDM w Madrycie, dużo śmiechu i zabawy. Wspominaliśmy również kuźniowe warsztaty, nasz wyjazd integracyjny, zabawne sytuacje, które spotkały nas podczas ubiegłego roku szkolnego i projektowego (zobacz podsumowanie projektu tutaj). Oczywiście nie obyło się bez planów na przyszłość…

 

Bez Ciebie ta Kuźnia nie ruszy!


Pod koniec września planujemy już pierwsze spotkania nowej edycji projektu „Kuźnia”! Miejcie oczy i uszy otwarte, by nie przegapić takiej okazji! Każdy, kto chce w wyjątkowy sposób poznawać, zgłębiać i wprowadzać w życie papieskie idee, znajdzie na warsztatach Kuźni coś dla siebie. Wierzymy też, że w naszej różnorodności i potrzebie spotykania się, tkwi nasza wyjątkowość.
„Człowiek znajduje siebie, w dopełnianiu innych” – wprowadzając słowa Jana Pawła II w życie, zapraszamy Cię (Licealisto, Studencie) do kuźniowego grona, by wspólnie pracować w tym roku nad „Projektem Życia”!

Do zobaczenia wkrótce!
„Stara” Kuźnia

Opublikowano 06.09.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.