Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Tajemnica Tajemnic…”

Historie dwóch wybitnych Polaków – kardynała Stefana Wyszyńskiego i  bł. Jana Pawła II – w dokumencie Agnieszki Porzezińskiej i Pawła Sobczyka już w piątek na 1Piętrze.

Film przedstawia postaci dwóch wybitnych Polaków: kardynała Stefana Wyszyńskiego i  bł. Jana Pawła II oraz ich wpływ na losy naszej Ojczyzny.

Po premierze „Tajemnicy Tajemnic…” Krzysztof Ziemiec, znany dziennikarz i publicysta powiedział: Ta filmowa opowieść o dwóch wielkich Polakach i kapłanach, to piękna lekcja patriotyzmu i chrześcijańskiego oddania. To także doskonała forma ewangelizacji i klucz do zrozumienia jednej z tajemnic polskości.

Po projekcji odbędzie się również dyskusja, na której obecni będą m.in. twórcy filmu. Gościem spotkania będzie także Jan Pospieszalski. 

Data: 7 marca
Godz.: 18.00
Miejsce: 1Piętro, ul. Foksal 11, Warszawa

 

Opublikowano 04.03.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online