Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Sztuka życia według prof. Stanisława Grygiela

Plakat z napisem "Sztuka życia według prof. Stanisława Grygla", na nim wieże i kopuły kościołów.

Zapraszamy na wysłuchania rozmowy wokół książki Stanisława Grygiela „Żyć znaczy filozofować”.

W rozmowie udział biorą:

– prof. Stanisław Grygiel, filozof i teolog, wykładowca filozofii człowieka na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, autor książki „Żyć znaczy filozofować”,

– dr Maria Zboralska, pisarka i publicystka, redaktor „Miłujcie się”, współautorka książki „Żyć znaczy filozofować”,

– dr hab. prof. UKSW Dominika Żukowska-Gardzińska, teolog kultury, kierownik Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II, wykładowca w Instytucie Dialogu Wiary i Kultury Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego,

– Grzegorz Polak, publicysta, zastępca dyrektora Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Punktem wyjścia do rozmowy o życiu, nauce i kulturze jest publikacja „Żyć znaczy filozofować”, czyli wywiad rzeka z prof. Stanisławem Grygielem przeprowadzony przez Marię Zboralską. Książka jest swego rodzaju podróżą nie tylko przez życie niezwykłego człowieka, jakim jest prof. Grygiel, ale również o tym, jak szukać prawdy o świecie, o kulturze, w końcu o samym sobie. „Gdy myślę o Karolu Wojtyle, który jest jednym z bohaterów tej książki, przypominam sobie jego naukę na temat dialogu. Jego zdaniem spotkanie z drugim w dialogu dopełnia nas, buduje, sprawia, że bardziej rozumiemy sami siebie i nie zamykamy się tak bardzo we własnym ego” – mówi prof. Dominika Żukowska-Gardzińska, kierownik Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II.

Organizatorzy: Centrum Myśli Jana Pawła II, Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Opublikowano 26.02.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.