Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Szlakiem Jana Pawła II po Warszawie

W sobotę, 7 listopada 2009 r., zapraszamy na spacer po Warszawie szlakiem Jana Pawła II. Trasa śladami Papieża potrwa ok. 2 godzin, rozpocznie się o godz. 11.00 przed Warszawską Informacją Turystyczną (Rynek Starego Miasta 19/21). Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


Uczestnicy spaceru otrzymają mapę Warszawy z zaznaczonymi miejscami, które są związane z Janem Pawłem II, opublikowaną także w pięciu innych językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Spacer pozwoli na poznanie wybranych obiektów na „papieskiej trasie”, usytuowanych w centrum miasta. Szlak prowadzi kolejno przez Archikatedrę św. Jana, kościół Jezuitów, ul. Długą, ul. Miodową, pl. Zamkowy, kościół św. Anny, Krakowskie Przedmieście, Uniwersytet Warszawski, kościół św. Krzyża, pl. Piłsudskiego. Organizatorami spotkania są Stołeczne Biuro Turystyki razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy.

Przypominamy również o przewodniku Papieska Warszawa wydanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II, w którym autor – Paweł Zuchniewicz – opisał Warszawę tak, jak widział ją Jan Paweł II: od lotniska Okęcie po plac Piłsudskiego, Teatr Wielki, Dom Sióstr Urszulanek przy Wiślanej, Belweder i wiele innych miejsc, które odwiedził Karol Wojtyła po wyborze na Stolicę Piotrową.

 

Opublikowano 04.11.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.