Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Szlakiem Jana Pawła II po Warszawie

W sobotę, 7 listopada 2009 r., zapraszamy na spacer po Warszawie szlakiem Jana Pawła II. Trasa śladami Papieża potrwa ok. 2 godzin, rozpocznie się o godz. 11.00 przed Warszawską Informacją Turystyczną (Rynek Starego Miasta 19/21). Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


Uczestnicy spaceru otrzymają mapę Warszawy z zaznaczonymi miejscami, które są związane z Janem Pawłem II, opublikowaną także w pięciu innych językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i włoskim.

Spacer pozwoli na poznanie wybranych obiektów na „papieskiej trasie”, usytuowanych w centrum miasta. Szlak prowadzi kolejno przez Archikatedrę św. Jana, kościół Jezuitów, ul. Długą, ul. Miodową, pl. Zamkowy, kościół św. Anny, Krakowskie Przedmieście, Uniwersytet Warszawski, kościół św. Krzyża, pl. Piłsudskiego. Organizatorami spotkania są Stołeczne Biuro Turystyki razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy.

Przypominamy również o przewodniku Papieska Warszawa wydanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II, w którym autor – Paweł Zuchniewicz – opisał Warszawę tak, jak widział ją Jan Paweł II: od lotniska Okęcie po plac Piłsudskiego, Teatr Wielki, Dom Sióstr Urszulanek przy Wiślanej, Belweder i wiele innych miejsc, które odwiedził Karol Wojtyła po wyborze na Stolicę Piotrową.

 

Opublikowano 04.11.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.