Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Szkoła letnia Ars Vivendi Central European Summer School

Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacja Adenauera zapraszają na szkołę letnią ARS VIVENDI CENTRAL EUROPEAN SUMMER SCHOOL w dniach 31 lipca – 6 sierpnia.

Międzynarodowa Szkoła Letnia zgromadzi ambitnych młodych ludzi, zainteresowanych rozwojem osobistym i zmienianiem świata na lepsze. Tegoroczny projekt „Integral Leadership – from personal growth to European renewal” pogłębi rozumienie sensu własnej historii, tożsamości i wspólnych korzeni Europy Środkowo-Wschodniej oraz wzmocni kompetencje przywódcze uczestników. Międzynarodowa Szkoła Letnia jest odpowiedzią na obecny w Europie problem dezintegracji osobowości, relacji społecznych i narodowych oraz kryzysu wartości.

W ramach Szkoły Letniej odbędą się cztery seminaria prowadzone przez dr. Martina Luterana, Teresę Mazan, ks. dr. Oleha Kindiy’ego i dr. Michała Łuczewskiego. Podczas wykładów omawiane będą koncepcje cnoty, relacji i wspólnoty. Wzorem, a także przewodnikiem po zaangażowanym człowieczeństwie i tożsamości europejskiej będzie postać Jana Pawła II.

Uczestnicy wezmą udział w warsztatach dla liderów oraz wycieczkach śladami Papieża – Polaka do Kalwarii Zebrzydowskiej, Lanckorony, Wadowic, Tyńca i Krakowa.

Do udziału zachęcamy studentów, młodych naukowców i absolwentów rozpoczynających karierę zawodową pochodzących z Europy Wschodniej i Centralnej bądź zainteresowanych tym regionem (18-35 lat)

Koszt: 400 zł

Miejsce i data: Lanckorona – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Tyniec – Kraków, 31 lipca – 6 sierpnia 2017

Formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie centrumjp2.pl do 17 czerwca.

Wszystkie informacje dostępne są w broszurze informacyjnej oraz pod adresem registration@centrumjp2.pl.

 

Opublikowano 15.05.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.