Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Sympozjum socjologiczne

Centrum Myśli Jana Pawła II i Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zapraszają w środę 23 kwietnia br. na zorganizowane w kontekście kanonizacji Papieża Polaka sympozjum socjologiczne pt. „Płomień niegasnący? Dziedzictwo Jana Pawła II w polskim społeczeństwie i Kościele.” 

Miejsce: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11 – sala konferencyjna na I piętrze

 

Harmonogram sympozjum

„Płomień niegasnący? Dziedzictwo Jana Pawła II w polskim społeczeństwie i Kościele.”

  • 11:30-12:00 Prezentacja wniosków z analiz Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego – ks. dr Wojciech Sadłoń (ISKK) i dr Rafał Lange (UKSW)
  • 12:00-12:15 Czas na pytania słuchaczy sympozjum.
  • 12:15-12:45 Prezentacja wniosków z programu badań Centrum Myśli Jana Pawła II nad społecznym dziedzictwem Jana Pawła II – prof. dr hab. Krzysztof Koseła (IS UW). 
  • 12:45-13:00 Czas na pytania słuchaczy sympozjum.
  • 13:00-13:15 Przerwa kawowa
  • 13:15-14:15 Dyskusja panelowa publicystów w oparciu o przedstawione materiały – o roli społecznej dziedzictwa bł. Jana Pawła II – podsumowanie, co z tym dziedzictwem zrobiliśmy jako polskie społeczeństwo i polski Kościół, i jak powinniśmy z niego korzystać w przyszłości. W dyskusji udział wezmą: o. Maciej Zięba OP, Marcin Gugulski, Mateusz Matyszkowicz.

Uczestnicy otrzymają materiały z przygotowywanej przez zespół socjologów Centrum książki z analizami badań społecznych CMJPII nt. wpływu dziedzictwa Jana Pawła II na tożsamość Polaków i system wartości polskiego społeczeństwa. Podczas sympozjum będzie również można zakupić wydany w kwietniu przez ISKK we współpracy z GUS Rocznik Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce 1991-2011.

 

 

 

 

Opublikowano 18.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.