Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Sympozjum socjologiczne

Centrum Myśli Jana Pawła II i Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zapraszają w środę 23 kwietnia br. na zorganizowane w kontekście kanonizacji Papieża Polaka sympozjum socjologiczne pt. „Płomień niegasnący? Dziedzictwo Jana Pawła II w polskim społeczeństwie i Kościele.” 

Miejsce: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11 – sala konferencyjna na I piętrze

 

Harmonogram sympozjum

„Płomień niegasnący? Dziedzictwo Jana Pawła II w polskim społeczeństwie i Kościele.”

  • 11:30-12:00 Prezentacja wniosków z analiz Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego – ks. dr Wojciech Sadłoń (ISKK) i dr Rafał Lange (UKSW)
  • 12:00-12:15 Czas na pytania słuchaczy sympozjum.
  • 12:15-12:45 Prezentacja wniosków z programu badań Centrum Myśli Jana Pawła II nad społecznym dziedzictwem Jana Pawła II – prof. dr hab. Krzysztof Koseła (IS UW). 
  • 12:45-13:00 Czas na pytania słuchaczy sympozjum.
  • 13:00-13:15 Przerwa kawowa
  • 13:15-14:15 Dyskusja panelowa publicystów w oparciu o przedstawione materiały – o roli społecznej dziedzictwa bł. Jana Pawła II – podsumowanie, co z tym dziedzictwem zrobiliśmy jako polskie społeczeństwo i polski Kościół, i jak powinniśmy z niego korzystać w przyszłości. W dyskusji udział wezmą: o. Maciej Zięba OP, Marcin Gugulski, Mateusz Matyszkowicz.

Uczestnicy otrzymają materiały z przygotowywanej przez zespół socjologów Centrum książki z analizami badań społecznych CMJPII nt. wpływu dziedzictwa Jana Pawła II na tożsamość Polaków i system wartości polskiego społeczeństwa. Podczas sympozjum będzie również można zakupić wydany w kwietniu przez ISKK we współpracy z GUS Rocznik Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce 1991-2011.

 

 

 

 

Opublikowano 18.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.