Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Świąteczne spotkanie „Inkubatora Miłosierdzia”

Czas spotkań przedświątecznych w pełni. Umawiamy się w gronie znajomych, przyjaciół, koleżanek i kolegów ze studiówDSCF5386 czy też z pracy. „Inkubator Miłosierdzia” również postanowił zorganizować spotkanie przedwigilijne dla swoich wolontariuszy.  W ubiegłoczwartkowy wieczór nasza kilkunastoosobowa grupa zebrała się na Pradze w  zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniu „Otwarte Drzwi”, aby poznać się jeszcze lepiej i wspólnie przygotować drobne upominki dla podopiecznych z hospicjum. Spotkanie poprowadziły Małgosia z Kasią. 

Ponieważ w szeregach Inkubatora jest sporo nowych twarzy, nasze spotkanie rozpoczęła zabawa z kłębkiem sznurka, za pomocą którego nawiązaliśmy nici sympatii z koleżankami i kolegami, a przede wszystkim w szybki i miły sposób nauczyliśmy się naszych imion.

Po zabawie przyszedł czas na chwile zadumy i refleksji nad fragmentami tekstów Jana Pawła II. W dwuosobowych zespołach zastanawialiśmy się, czym jest dar, jak można go okazać, wyrazić, jakie dary są najważniejsze, jakich darów brakuje współczesnemu człowiekowi najbardziej, za jakimi tęskni, o jakich marzy.

DSCF5409Te refleksje posłużyły nam za wstęp do zadania polegającego na przeprowadzeniu ulicznej ankiety. W trzyosobowych zespołach udaliśmy się na ulice Pragi, aby od napotkanych przechodniów dowiedzieć się, jaki dar jest dla nich najważniejszy, jaki sprawiłby im największą radość, czy byłoby to coś materialnego, czy też duchowego.

Zwycięskim zespołem, jeśli chodzi o ilość przepytanych osób, okazał się zespół Kasi, Martyny i Łukasza. Uzyskali oni imponującą liczbę 50 odpowiedzi! Nie zmienia to jednakże faktu, iż bez względu na ilość respondentów najczęściej wśród wymienianych darów pojawiały się: miłość, zdrowie, czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Były rownież odpowiedzi zabawne i zaskakujące, takie jak nowy mąż.DSCF5421

Poruszeni i rozbawieni wynikami ankiety oraz rozgrzani ciepłą herbatą, zabraliśmy się za ostatnie zadanie, w którym pomagała nam Marlena. Zebraliśmy się przed stosem różnobarwnych materiałów i narzędzi, dzięki którym mieliśmy wyczarować kartki świąteczne. Zachęcani i motywowani przez organizatorki, dzielnie wzięliśmy się do pracy i w ciągu niecałej godziny powstało kilkanaście kartek, które jeszcze w tym tygodnu uszczęśliwią, mamy nadzieję, podopiecznych z hospicjum.

Tak dobiegło końca nasze spotkanie przedświateczne, pełne wrażen, zabawy, uśmiechu, ale też chwil zadumy i zastanowienia nad słowami Jana Pawła II oraz poszukiwania ich odzwierciedlenia w otaczającym nas świecie i drugim człowieku. Dziękujemy i czekamy na kolejne inspirujące spotkania „Inkubatora Miłosierdzia”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania: GALERIA

Opublikowano 16.12.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.