Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – REKRUTACJA!

 W tym roku już po raz 12. warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Rusza nabór wniosków na rok szkolny i akademicki 2016/2017.

W ramach prowadzonego od ponad 10 lat największego samorządowego Programu Stypendialnego w Polsce, Warszawa wsparła już kilka tysięcy uczniów i studentów uczących się w stolicy. W roku szkolnym i akademickim 2016/2017 młode talenty, które w odpowiednim czasie poprawnie złożą wniosek, mają szansę uzyskać stypendium w wysokości od 200 do 1500 zł miesięcznie.

Każdego roku przyznawanych jest blisko 600 stypendiów uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentom uczącym się w Warszawie. O udział w Programie Stypendialnym mogą się ubiegać ci, którzy dobrze się uczą, osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne, a dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 1100 zł miesięcznie.

Program Stypendialny, który od ponad dekady realizujemy, ma już swoją renomę.
W Centrum Myśli Jana Pawła II bliskie jest nam papieskie wezwanie sprzed lat „do Was, Młodych, należy przyszłość (…).
Do Was należy odpowiedzialność za to, co kiedyś stanie się teraźniejszością.”
 

– mówi Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II i dodaje: 

Jestem przekonany, że zarówno sam stypendia, jak i specjalny program dla stypendystów, pozwalają młodym ludziom na rozwój i realizację ich talentów i pasji, które przynoszą wiele dobrego im samym i całemu społeczeństwu. A wszystko w duchu papieskiej nauki i troski o młodych, jako „nadziei tego świata”. 

 

  

Termin składania wniosków dla uczniów mija 31 lipca, a dla studentów – 30 września 2016 r.

Kandydat, który chce ubiegać się o stypendium, musi najpierw wypełnić
elektroniczny WNIOSEK

 a następnie złożyć go wraz z wymaganymi załącznikami w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II – operatora Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

WIĘCEJ INFORMACJI 

 

Opublikowano 02.06.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.