Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

STYPENDIA M.ST. WARSZAWY IM. JANA PAWŁA II DLA STUDENTÓW I TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW

Warszawscy studenci i tegoroczni maturzyści mogą ubiegać się o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Młodzi ludzie mają szansę otrzymać nawet 1500 zł miesięcznie oraz uczestniczyć w atrakcyjnym programie edukacyjnym. Jeszcze przez kilka dni, do 10 października, trwa nabór wniosków w 15. edycji Stypendiów, których operatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

W ramach tego jednego z najstarszych, samorządowego programu stypendialnego w Polsce wsparcie finansowe otrzymują uczniowie i studenci, którzy mimo stosunkowo skromnych warunków materialnych uzyskują dobre wyniki w nauce oraz wykazują się aktywnością artystyczną, sportową, społeczną lub naukową. Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest dla każdego, kto uczy się w Warszawie i spełnia kryteria formalne dopuszczające do udziału w konkursie.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II co roku otrzymuje kilkuset warszawskich uczniów i studentów. Mogą się o nie ubiegać uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8), szkół ponadpodstawowych oraz studenci, których średni miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 1500 zł. Rekrutacja dla uczniów zakończyła się 31 lipca, a listy tych, którzy zakwalifikowali się do programu zostaną opublikowane w ciągu najbliższych kilku dni.

Stypendium to coś więcej niż wsparcie finansowe – to także możliwość wszechstronnego rozwoju. Młodzież ma szansę nie tylko na rozwój swoich talentów i pasji oraz kształtowanie swojej wrażliwości, ale także na wzajemne poznawanie się i budowanie przyjaźni. Ci młodzi, wspaniali ludzie za chwilę przejmą odpowiedzialność za Warszawę, Polskę, Europę. Dziś to my jesteśmy odpowiedzialni za nich, dlatego nasze stypendia – Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – to taki dwupak: wsparcie finansowe i ambitny program edukacyjny, w którym stawiamy młodym wyzwania – mówi Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II i dodaje – Nieformalnym mottem stypendiów są słowa Jana Pawła II <Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali>. A zatem wszczepiamy w młodzież tę chęć stawiania sobie wyzwań, tego wymagania od siebie. A oni odkrywają, że Jan Paweł II to nie święty z pomnika i obrazka, ale fajny gość, który mówi językiem zrozumiałym przez polską młodzież XXI wieku. Że jest tu i teraz, a nie tylko w pokoleniu ich dziadków i rodziców. Tym samym wypełniamy misję, jaką realizujemy jako miejska instytucja kultury – wprowadzamy myśl Jana Pawła II w życie, aby zrozumieć i przekształcić rzeczywistość. Wiemy, że poprzez stypendia zmieniamy rzeczywistość. Na dobre.

Mateusz Dobrowolski, stypendysta I edycji, wspomina, że stypendium pozwoliło mu na bardzo praktyczny zakup komputera – Dzięki niemu mogłem samodzielnie rozwijać swoje zainteresowania pisarskie. Gdyby nie komputer, nie mógłbym redagować szkolnej gazety, a później, na studiach, pisać pierwszych tekstów do zagranicznej prasy muzycznej.

Termin składania wniosków o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na rok akademicki 2019/2020 dla studentów  mija 10 października. Kandydaci chcący ubiegać się o stypendium muszą najpierw wypełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie centrumjp2.pl, a następnie złożyć go w wersji papierowej wraz z wymaganymi załącznikami w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II – operatora Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Szczegółowe informacje na: centrumjp2.pl.

Kontakt dla mediów:

Joanna Korzeniewska – rzecznik prasowy

Centrum Myśli Jana Pawła II

e-mail: jkorzeniewska@centrumjp2.pl; tel. 533 318 541

Opublikowano 30.09.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.