Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Styczeń w Centrum

Jeśli wspólne kolędowanie to nie tylko grudzień, ale – może nawet przede wszystkim – styczeń. W Centrum Myśli Jana Pawła II pielęgnujemy tę tradycję w ramach akcji PoKolędzie. Przez cały miesiąc będziemy celebrować spotkania kolędowe wszędzie tam, gdzie może brakować radości Bożego Narodzenia – odwiedzimy domy seniora, ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, areszty czy hospicja. Możecie dołączyć do naszego chóru (trwają przesłuchania) i wybrać się tam z nami! Zapraszamy także na nowy cykl spotkań Karol Wojtyła Fellowship – „Na ścieżkach prawdy”.

Jak będzie wyglądał styczeń w Centrum Myśli Jana Pawła II? Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

3 stycznia (wtorek) – odbędzie się pierwsze spotkanie kolędowe w ramach akcji PoKolędzie. W styczniu planujemy m.in. odwiedziny Chóru Parafialnego Lira z Pruszkowa w Centrum Opieki i Rehabilitacji Klaramed w Michałowicach, Chóru LO Czackiego w Domu Pomocy Społecznej ul. Wójtowska 13, a LO Batorego w Centrum Alzheimera. Planujemy jeszcze kilkanaście takich wyjątkowych spotkań!


6 stycznia (piątek) – Chór Centrum Myśli Jana Pawła II wystąpi na scenie głównej Orszaku Trzech Króli przy placu Piłsudskiego.


9 stycznia (poniedziałek) – rozpoczniemy rejestrację do nowej odsłony cyklu Karol Wojtyła Fellowship – „Na ścieżkach prawdy”, który adresujemy szczególnie do studentów i środowiska akademickiego, ale i wszystkich innych zainteresowanych. Tym razem zaprosimy do lektury tekstów Karola Wojtyły/Jana Pawła II poświęconych prawdzie i jej znaczeniu w życiu człowieka. Początek spotkań planujemy na 6 lutego w naszej siedzibie, tj. Centrum Myśli Jana Pawła II, Kamienica Artystyczna, ul. Foksal 11


9 stycznia (poniedziałek) – możesz wciąć udział w przesłuchaniu do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Na głosy żeńskie i męskie czekamy w godz. 17:00-18:00. Zachęcamy, by wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/6YNuC9DxcciYDBV8A Ale można także przyjść bezpośrednio na przesłuchanie.

11 stycznia (środa) – możesz wciąć udział w ostatnim styczniowym przesłuchaniu do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Na głosy żeńskie i męskie czekamy w godz. 17:00-18:00. Zachęcamy, by wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/6YNuC9DxcciYDBV8A Ale można także przyjść bezpośrednio na przesłuchanie.


12 stycznia (czwartek) godz. 13:30
– zapraszamy na debatę „Patriotyzm (nie)nowoczesny?” w ramach Kongresu NIEPODLEGŁA (udział w Kongresie wymaga wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza na stronie wydarzenia). Debata stanowi podsumowanie naszych rozważań o współczesnych postawach patriotycznych, które prowadziliśmy w ramach projektu DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM.


15 stycznia (niedziela) godz. 17:00 – zapraszamy na koncert kolędowy Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II w ramach cyklu „Musica Sacra” w Bazylice Św. Krzyża w, ul. Krakowskie Przemieście 3.

24 stycznia (wtorek) godz. 11:00 – dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska z Instytutu Badań Naukowych naszego Centrum poprowadzi szkolenie: „Dialog i komunikacja w perspektywie zawodowej” w ramach cyklu #Open_Smolna. Warsztat odbędzie się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, sala konferencyjna parter, ul. Smolna 4. Udział jest bezpłatny, informacje o zapisach można znaleźć na stronie organizatora.

Spędźmy razem styczeń w Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 30.12.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.