Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Styczeń w Centrum

Jeśli wspólne kolędowanie to nie tylko grudzień, ale – może nawet przede wszystkim – styczeń. W Centrum Myśli Jana Pawła II pielęgnujemy tę tradycję w ramach akcji PoKolędzie. Przez cały miesiąc będziemy celebrować spotkania kolędowe wszędzie tam, gdzie może brakować radości Bożego Narodzenia – odwiedzimy domy seniora, ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, areszty czy hospicja. Możecie dołączyć do naszego chóru (trwają przesłuchania) i wybrać się tam z nami! Zapraszamy także na nowy cykl spotkań Karol Wojtyła Fellowship – „Na ścieżkach prawdy”.

Jak będzie wyglądał styczeń w Centrum Myśli Jana Pawła II? Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

3 stycznia (wtorek) – odbędzie się pierwsze spotkanie kolędowe w ramach akcji PoKolędzie. W styczniu planujemy m.in. odwiedziny Chóru Parafialnego Lira z Pruszkowa w Centrum Opieki i Rehabilitacji Klaramed w Michałowicach, Chóru LO Czackiego w Domu Pomocy Społecznej ul. Wójtowska 13, a LO Batorego w Centrum Alzheimera. Planujemy jeszcze kilkanaście takich wyjątkowych spotkań!


6 stycznia (piątek) – Chór Centrum Myśli Jana Pawła II wystąpi na scenie głównej Orszaku Trzech Króli przy placu Piłsudskiego.


9 stycznia (poniedziałek) – rozpoczniemy rejestrację do nowej odsłony cyklu Karol Wojtyła Fellowship – „Na ścieżkach prawdy”, który adresujemy szczególnie do studentów i środowiska akademickiego, ale i wszystkich innych zainteresowanych. Tym razem zaprosimy do lektury tekstów Karola Wojtyły/Jana Pawła II poświęconych prawdzie i jej znaczeniu w życiu człowieka. Początek spotkań planujemy na 6 lutego w naszej siedzibie, tj. Centrum Myśli Jana Pawła II, Kamienica Artystyczna, ul. Foksal 11


9 stycznia (poniedziałek) – możesz wciąć udział w przesłuchaniu do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Na głosy żeńskie i męskie czekamy w godz. 17:00-18:00. Zachęcamy, by wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/6YNuC9DxcciYDBV8A Ale można także przyjść bezpośrednio na przesłuchanie.

11 stycznia (środa) – możesz wciąć udział w ostatnim styczniowym przesłuchaniu do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Na głosy żeńskie i męskie czekamy w godz. 17:00-18:00. Zachęcamy, by wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/6YNuC9DxcciYDBV8A Ale można także przyjść bezpośrednio na przesłuchanie.


12 stycznia (czwartek) godz. 13:30
– zapraszamy na debatę „Patriotyzm (nie)nowoczesny?” w ramach Kongresu NIEPODLEGŁA (udział w Kongresie wymaga wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza na stronie wydarzenia). Debata stanowi podsumowanie naszych rozważań o współczesnych postawach patriotycznych, które prowadziliśmy w ramach projektu DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM.


15 stycznia (niedziela) godz. 17:00 – zapraszamy na koncert kolędowy Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II w ramach cyklu „Musica Sacra” w Bazylice Św. Krzyża w, ul. Krakowskie Przemieście 3.

24 stycznia (wtorek) godz. 11:00 – dr hab. Dominika Żukowska-Gardzińska z Instytutu Badań Naukowych naszego Centrum poprowadzi szkolenie: „Dialog i komunikacja w perspektywie zawodowej” w ramach cyklu #Open_Smolna. Warsztat odbędzie się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, sala konferencyjna parter, ul. Smolna 4. Udział jest bezpłatny, informacje o zapisach można znaleźć na stronie organizatora.

Spędźmy razem styczeń w Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 30.12.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.