Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Studia Podyplomowe – ostatni tydzień rekrutacji!

Jak co roku, zapraszamy Państwa na studia z twórczości wielkiego Papieża – „Dziedzictwo Myśli Jana Pawła II”. Studia, prowadzone w Wojtyłowskim stylu, kierujemy szczególnie do tych, którzy chcą i lubią od siebie wymagać.


 

Dziedzictwo myśli Jana Pawła II

Studia Podyplomowe

rok akademicki 2009/2010

To wyjątkowa okazja do pochylenia się nad tekstami pontyfikatu i nie tylko. Podejmowane zagadnienia to: filozofia i etyka, teatr i literatura, historia i społeczeństwo, teologia, wychowanie młodzieży…

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych twórczością i osobą Jana Pawła II.

Obszary podejmowanych zagadnień tematycznych:

Kultura
teatr Karola Wojtyły, poezja i dramat – warsztaty, analiza prozy, środki masowego przekazu, pontyfikat w oczach mediów, rewolucja ducha.

Wychowanie młodzieży
pedagogika Jana Pawła II – rodzina, dziecko, wolność i odpowiedzialność, ewangelia życia, sprawiedliwość społeczna, wychowanie do demokracji, wartości współczesnej młodzieży, fenomen Pokolenia JP2.

Nowy feminizm
teologia ciała, godność kobiety, problemy bioetyczne, kobiety w Kościele, dar małżeństwa, „rewolucja seksualna”, konfrontacja z dawnym feminizmem.

Historia
naród a państwo, antropologia, stosunki państwo–Kościół, misje, stosunki Watykan-Rosja, chrześcijaństwo i Kościół, wydarzenia roku 1989, „program” dla wolnej Polski.

Współczesny świat
integracja Europy, globalizacja, feminizm, orientacje seksualne, sekularyzacja i wolność religijna, konflikty we współczesnym świecie, teologia pokoju, papieskie nauczanie społeczne (1978-2005).

 

Więcej informacji na stronie http://www.centrumjp2.pl/node/4134.

 

 

 

„Nie ma nic piękniejszego, mimo pracy i trudu, którego to wymaga, niż możność poświęcenia się poszukiwaniu prawdy o naturze i o człowieku.”

Jan Paweł II

 

 

Fundator druku:

 

 

 

Opublikowano 22.09.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.