Studencki Fajf Stypendystów

 
W niedzielę 3 czerwca, zaraz po Mszy św. Pokolenia JP2, odprawionej, jak zawsze, w pierwszą niedzielę miesiąca w Kościele Akademickim św. Anny, odbył się w dolnym kościele pożegnalny, studencki fajf stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.Stypendyści ochoczo przyjęli zaproszenie na zabawę, pomimo, że od kilku dni trwało już sesyjne szaleństwo… Przybyli pełni werwy i zapału, z myślą o czynnym wypoczynku i nabraniu sił ducha przed sesją egzaminacyjną.

Zanim rozpoczął się fajf, pracownicy Centrum Myśli Jana Pawła II, opiekujący się stypendystami, skierowali do nas słowo podziękowania oraz przedstawili najważniejsze plany, jakie podejmie Centrum w kolejnej edycji stypendiów. Nie zabrakło również pamiątkowej fotografii zgromadzonych osób. Następnie, zgodnie z polskim obyczajem, wszyscy ruszyli tanecznym krokiem w rytmie poloneza… Tak rozpoczęta zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Przy akompaniamencie porywającej muzyki, w salwach śmiechu, wśród dyskusji i rozmów o planach wakacyjnych, a co najważniejsze – przy rozgrzanym do czerwoności parkiecie – czas upływał niesamowicie szybko. Fajf, bez wątpienia, jeszcze mocniej zintegrował stypendystów, będąc okazją do wyśmienitej zabawy w fantastycznym towarzystwie!


Stypendyści chcieliby gorąco podziękować pracownikom Centrum za ich całoroczny wkład, zaangażowanie i zapał, jaki włożyli w pracę z młodymi ludźmi. Dzięki ich pracy i staraniom dane było młodym nie tylko lepiej poznać nauczanie naszego wielkiego rodaka – Ojca Świętego Jana Pawła II; jest to dla nich również naoczny przykład, jak można żyć, krocząc drogą wskazywaną przez Papieża, zachowując słowa, które wielokrotnie kierował właśnie do osób młodych.


Dodano: