Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Studenci wrócili z Papieskiej Szkoły Letniej

Trzeci turnus Papieskich Szkół Letnich rozpoczął się 25 sierpnia, a zakończył 3 września. Studenci warszawskich uczelni wędrowali z plecakami po zachodniej części Beskidu Niskiego (od Barwinka do Wysowej). Codziennym wyprawom towarzyszyły spotkania i dyskusje na temat wybranych wątków nauczania Jana Pawła II.


"Wyprawa nie była łatwa, ale – jak mówi Aneta Mamcarz, uczestniczka wyprawy – panowała tam niesamowita atmosfera. Na wszystkich wyjazdach duże grupy dzielą się na mniejsze. Tutaj tak nie było. Wszyscy trzymaliśmy sie razem, każdy mógł porozmawiac z każdym".

Uczetnicy ostatniej w tym roku Papieskiej Szkoły Letniej wzięli sobie do serca słowa Jana Pawła II – „Na łonie natury, z dala od codziennych trosk, duch łatwiej otwiera się na rzeczywistość nadprzyrodzoną, która nadaje sens i wartość rzeczywistym planom”.

Więcej zdjęć wkrótce w Galerii.

Opublikowano 02.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.