Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Studenci wrócili z Papieskiej Szkoły Letniej

Trzeci turnus Papieskich Szkół Letnich rozpoczął się 25 sierpnia, a zakończył 3 września. Studenci warszawskich uczelni wędrowali z plecakami po zachodniej części Beskidu Niskiego (od Barwinka do Wysowej). Codziennym wyprawom towarzyszyły spotkania i dyskusje na temat wybranych wątków nauczania Jana Pawła II.


"Wyprawa nie była łatwa, ale – jak mówi Aneta Mamcarz, uczestniczka wyprawy – panowała tam niesamowita atmosfera. Na wszystkich wyjazdach duże grupy dzielą się na mniejsze. Tutaj tak nie było. Wszyscy trzymaliśmy sie razem, każdy mógł porozmawiac z każdym".

Uczetnicy ostatniej w tym roku Papieskiej Szkoły Letniej wzięli sobie do serca słowa Jana Pawła II – „Na łonie natury, z dala od codziennych trosk, duch łatwiej otwiera się na rzeczywistość nadprzyrodzoną, która nadaje sens i wartość rzeczywistym planom”.

Więcej zdjęć wkrótce w Galerii.

Opublikowano 02.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.