Startuje akcja PoKolędzieJP2

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II po raz piaty zaprasza zespoły muzyczne do wspólnego kolędowania z potrzebującymi w ramach akcji PoKolędzieJP2. Schole i chóry odwiedzą hospicja, więzienia, szpitale i domy dziecka, dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Nowością tegorocznej edycji jest jej ogólnopolski zasięg.

Celem akcji PoKolędzieJP2 jest niesienie radości i nadziei ludziom, którzy nie mogą być w Święta w domu z rodzinami. – Każde takie spotkanie kolędowe to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Kolędy śpiewamy wspólnie, bo znamy je wszyscy. To tworzy więź i wspólnotę. Podczas kolędowania wszyscy stajemy się rodziną. – mówi Jan Krutul, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Udział w projekcie to także okazja, by otworzyć się na drugiego człowieka. – Poprzez śpiew wychodzimy poza siebie i robimy coś razem. PoKolędzieJP2 to jeden z takich przykładów działań, kiedy dobro jest po prostu między nami. Tego dobra żaden z nas w pojedynkę nie byłby w stanie stworzyć, ale wspólnie możemy je budować.  – tłumaczy dr Michał Łuczewski, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II.

Z roku na rok akcja zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem, oprócz koncertów w Warszawie, kolędnicy odwiedzą potrzebujących m.in. w Białymstoku, Opolu i Trójmieście. – Postanowiliśmy tę jubileuszową piątą edycję rozszerzyć na inne miasta, tak aby każdy chór w Polsce mógł się w tę inicjatywę włączyć.  – dodaje Jan Krutul.

W ubiegłym roku w akcję włączyły się 22 zespoły z Warszawy i okolic. Muzycy dotarli do ponad 700 osób – mieszkańców domów dziecka, domów samotnej matki, domów pomocy społecznej, pacjentów hospicjów i szpitali oraz więźniów. W sumie odbyło się 26 pełnych wzruszeń spotkań kolędowych.

Koncerty będą odbywać się przez cały styczeń 2018 roku. Do udziału zaproszone są zespoły, od profesjonalnych chórów po muzykujące grupy przyjaciół, z całej Polski. Chęć włączenia się do akcji można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.pokoledziejp2.pl.

Zwieńczeniem piątek edycji PokolędziaJP2 będzie uroczysty Finał akcji 2 lutego 2018 w Pałacu Kultury i Nauki, podczas którego chóry i zespoły wraz z publicznością wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

Organizatorem akcji PoKolędzieJP2 jest Chór Centrum Mysli Jana Pawła II w Warszawie.

 

O organizatorze akcji PoKolędzieJP2

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II powstał w kwietniu 2005 roku z inicjatywy młodych ludzi, którzy postanowili poprzez śpiew ponieść dorobek nauczania Papieża Polaka.

Zespół ma na swoim koncie współpracę z wybitnymi solistami, takimi jak Andrea Bocelli, Robert Gierlach, Urszula Kryger, Tadeusz Szlenkier czy Agata Zubel. Podczas swojej 12-letniej historii chór wydał dwie płyty, brał udział w wielu festiwalach, przedsięwzięciach artystycznych oraz konkursach. Do ostatnich sukcesów chóru należą: Grand Prix, I nagroda i nagroda specjalna za wykonanie utworu współczesnego o charakterze klasycznym za „Come be my light” Zuzanny Falkowskiej na Konkursie „Music Everywhere” w Gdańsku oraz III nagroda na Konkursie „Musica Vera” w Toruniu. Od sierpnia 2016 roku zespół pracuje pod kierunkiem Jana Krutula.

Poprzez organizację corocznego projektu PoKolędzieJP2 chór nie tylko dociera z ciepłym przesłaniem kolęd do ludzi, którzy mogą czuć się osamotnieni i zapomniani, ale także –współpracując z innymi chórami i scholami – inspiruje do dzielenia się swoimi talentami i radością śpiewania na co dzień.

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, miejsce spotkań i dialogu, ośrodek, w którym w sposób bogaty, twórczy i różnorodny przybliżamy nauczanie papieża Polaka. W ramach naszych działań podejmujemy aktywny dialog ze światem artystycznym w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II. Współpracujemy ze środowiskiem naukowym i opiniotwórczym, budując w ten sposób papieski think-tank. Kształtujemy liderów, w których zaszczepiamy ideę solidarności i odpowiedzialności za dobro wspólne i drugiego człowieka.

Opublikowano 10.04.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W listopadzie kontynuujemy nasz projekt „Porozmawiajmy o człowieku”. Uczestników czekają warsztaty pt. „Cisza – prawo czy przywilej?”. Zapraszamy także na debatę „Miasto dialogu”, w ramach której zaprezentowany zostanie raport dotyczący związków religijności i duchowości.
POBIERZ
Publikacją „Świątynia to miejsce spotkania” zapraszamy Was do samodzielnego odkrywania sakralnych przestrzeni, do momentu zatrzymania i indywidualnej zadumy.
Ogłaszamy otwarty nabór tekstów do naszego magazynu „Myśl w Centrum”. Na Wasze teksty czekamy do 15.11.2024 r.
W 51 odcinku podkastu „Słuchając drogi” zapraszamy na rozmowę z Krzysztofem Jarymowiczem, pomysłodawcą i koordynatorem Etnoligi.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.