Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Start Logosu

W środę i czwartek (13 i 14 grudnia) rozpoczęliśmy spotkania z cyklu „Logos zaangażowany – papieskie seminaria akademickie”. Stu trzydziestu warszawskich studentów pod wodzą wybitnych ekspertów – dr. Piotra Dardzińskiego, dr. Pawła Milcarka, dr. Pawła Skibińskiego, red. Marka Zająca oraz dr. Tomasza Żukowskiego – zastanawiało się nad wybranymi aspektami współczesnej kultury i nauki, przyglądając się im przez pryzmat nauczania Jana Pawła II.


 

                Jaka jest polska młodzież?

                                        Jak odnaleĽć się w świecie mediów?


                  Co to jest wolność?

                                        Gdzie szukać zbawienia?


                  Jakie znaczenie historyczne miał pontyfikat Jana Pawła II?

Studenci – podzieleni na pięć grup tematycznych – spotykać się będą dwa razy w miesiącu do maja 2007 roku. Przypominamy uczestnikom, że następne seminaria odbędą się 10 i 11 stycznia 2007 roku.

Więcej o projekcie

 

Opublikowano 14.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.