Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Start Logosu

W środę i czwartek (13 i 14 grudnia) rozpoczęliśmy spotkania z cyklu „Logos zaangażowany – papieskie seminaria akademickie”. Stu trzydziestu warszawskich studentów pod wodzą wybitnych ekspertów – dr. Piotra Dardzińskiego, dr. Pawła Milcarka, dr. Pawła Skibińskiego, red. Marka Zająca oraz dr. Tomasza Żukowskiego – zastanawiało się nad wybranymi aspektami współczesnej kultury i nauki, przyglądając się im przez pryzmat nauczania Jana Pawła II.


 

                Jaka jest polska młodzież?

                                        Jak odnaleĽć się w świecie mediów?


                  Co to jest wolność?

                                        Gdzie szukać zbawienia?


                  Jakie znaczenie historyczne miał pontyfikat Jana Pawła II?

Studenci – podzieleni na pięć grup tematycznych – spotykać się będą dwa razy w miesiącu do maja 2007 roku. Przypominamy uczestnikom, że następne seminaria odbędą się 10 i 11 stycznia 2007 roku.

Więcej o projekcie

 

Opublikowano 14.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.