Śródmieście w obiektywie młodych zdobywców

Śródmieście w obiektywie młodych zdobywców to projekt gry miejskiej z warsztatami fotograficznymi, skierowany do dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych.

Koordynatorki: Ania Rydzewska i Magda Suchodolska

Relacja z realizacji projektu…

W ramach warsztatów „Otwórz się na dobrze” organizowanych przez Centrum Myśli im. Jana Pawła II 9 stycznia 2010 odbył się projekt „Śródmieście w obiektywie młodych zdobywców”, stworzony i przeprowadzony przez Anię i Magdę. Jedenastka dzieciaków z Ogniska „Starówka” przy ulicy Starej 4 stanęła przed postawionym im wyzwaniem: pomimo śniegów musieli pokonać trasę od Placu Trzech Krzyży poprzez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Plac Piłsudskiego aż po Plac Zamkowy. Po drodze czekały na nich różne zagadki i zadania. Wyprawie towarzyszył tytułowy konkurs fotograficzny. Uchwycenie w kadrze najciekawszych momentów i najbardziej interesujących widoków wbrew pozorom nie było takie proste. Na szczęście dzieci mogły liczyć na pomoc wolontariuszy, chętnie służących radą i wsparciem.

Po drodze uczestnicy wstąpili na ciepłą herbatę, by rozgrzać się i rozwiązać kolejne zagadki. A na zakończenie wszystkich uczestników czekała pyszna pizza.

Sądząc po reakcjach dzieci, projekt można zaliczyć do udanych. Widać było, że nie straszna im zimowa pogoda ani droga, którą muszą jeszcze przejść. Zadania wykonywali z radością i autentycznym zaangażowaniem. Oby więcej takich spotkań!

Organizatorki pragną serdecznie podziękować za pomoc Dadze, Grześkowi i wszystkim wolontariuszom: Marcie Brudzyńskiej, Brygidzie Witan, Eli Tetkowskiej, Paulinie Ziemińskiej, Mai Michalik, Damianowi Pawłowskiemu, Anecie Ruszkowskiej, Paulinie Jankowskiej oraz Mai Pałeckiej.

W najbliższym czasie czeka nas jeszcze rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego….
W jury zasiądą Bartek Pulcyn, Michał Kupidura oraz Dagmara Gortych.

Miłym zaskoczeniem było dla nas podziękowanie, które otrzymaliśmy z rąk Pani Miry Radomskiej, wychowawczyni z Ogniska Starówka:

Polecamy też zapoznać się z relacją z warsztatów umieszczoną na stronie Ogniska!

Zdjęcia wykonał nasz wolontariusz: Grzegorz Żaczek!

[nggallery id=96]

Dodano: