Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Śródmieście w obiektywie młodych zdobywców

Śródmieście w obiektywie młodych zdobywców to projekt gry miejskiej z warsztatami fotograficznymi, skierowany do dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych.

Koordynatorki: Ania Rydzewska i Magda Suchodolska

Relacja z realizacji projektu…

W ramach warsztatów „Otwórz się na dobrze” organizowanych przez Centrum Myśli im. Jana Pawła II 9 stycznia 2010 odbył się projekt „Śródmieście w obiektywie młodych zdobywców”, stworzony i przeprowadzony przez Anię i Magdę. Jedenastka dzieciaków z Ogniska „Starówka” przy ulicy Starej 4 stanęła przed postawionym im wyzwaniem: pomimo śniegów musieli pokonać trasę od Placu Trzech Krzyży poprzez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Plac Piłsudskiego aż po Plac Zamkowy. Po drodze czekały na nich różne zagadki i zadania. Wyprawie towarzyszył tytułowy konkurs fotograficzny. Uchwycenie w kadrze najciekawszych momentów i najbardziej interesujących widoków wbrew pozorom nie było takie proste. Na szczęście dzieci mogły liczyć na pomoc wolontariuszy, chętnie służących radą i wsparciem.

Po drodze uczestnicy wstąpili na ciepłą herbatę, by rozgrzać się i rozwiązać kolejne zagadki. A na zakończenie wszystkich uczestników czekała pyszna pizza.

Sądząc po reakcjach dzieci, projekt można zaliczyć do udanych. Widać było, że nie straszna im zimowa pogoda ani droga, którą muszą jeszcze przejść. Zadania wykonywali z radością i autentycznym zaangażowaniem. Oby więcej takich spotkań!

Organizatorki pragną serdecznie podziękować za pomoc Dadze, Grześkowi i wszystkim wolontariuszom: Marcie Brudzyńskiej, Brygidzie Witan, Eli Tetkowskiej, Paulinie Ziemińskiej, Mai Michalik, Damianowi Pawłowskiemu, Anecie Ruszkowskiej, Paulinie Jankowskiej oraz Mai Pałeckiej.

W najbliższym czasie czeka nas jeszcze rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego….
W jury zasiądą Bartek Pulcyn, Michał Kupidura oraz Dagmara Gortych.

Miłym zaskoczeniem było dla nas podziękowanie, które otrzymaliśmy z rąk Pani Miry Radomskiej, wychowawczyni z Ogniska Starówka:

Polecamy też zapoznać się z relacją z warsztatów umieszczoną na stronie Ogniska!

Zdjęcia wykonał nasz wolontariusz: Grzegorz Żaczek!

[nggallery id=96]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.