Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z prof. Pawłem Śpiewakiem

We wtorek 27 lutego seminarzyści grupy POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO oraz innych grup cyklu „Logos zaangażowany” spotkali się prof. Pawłem Śpiewakiem – socjologiem i historykiem idei, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, publicystą i posłem na Sejm V kadencji.


Zostaliśmy zaproszeni do Biura Poselskiego, gdzie w sali konferencyjnej profesor wygłosił krótki wykład o tym, co oznacza być naukowcem i politykiem jednocześnie, oraz o stanie polskiej demokracji, a następnie odpowiadał na pytania studentów. Wywiązała się bardzo interesująca dyskusja na temat dzisiejszych elit oraz wartości i etosu realizowanych w życiu publicznym. Profesor opowiedział nam o kuluarach życia sejmowego i o tym jak trudne, ale i fascynujące bywa życie polityka.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.