Spotkanie z prof. Pawłem Śpiewakiem

We wtorek 27 lutego seminarzyści grupy POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO oraz innych grup cyklu „Logos zaangażowany” spotkali się prof. Pawłem Śpiewakiem – socjologiem i historykiem idei, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, publicystą i posłem na Sejm V kadencji.


Zostaliśmy zaproszeni do Biura Poselskiego, gdzie w sali konferencyjnej profesor wygłosił krótki wykład o tym, co oznacza być naukowcem i politykiem jednocześnie, oraz o stanie polskiej demokracji, a następnie odpowiadał na pytania studentów. Wywiązała się bardzo interesująca dyskusja na temat dzisiejszych elit oraz wartości i etosu realizowanych w życiu publicznym. Profesor opowiedział nam o kuluarach życia sejmowego i o tym jak trudne, ale i fascynujące bywa życie polityka.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II oraz wieczory filmowe IV Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem.
Lektura na czas urlopu? Spieszymy z nowym numerem magazynu „Myśl w Centrum”, w którym skupiamy się tym razem na zagadnieniu bliskości, przyglądając mu się z perspektywy psychologicznej, filozoficznej i kulturalnej.
Wystartowała rekrutacja do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Warto się postarać, bo uczniowie i studenci mogą otrzymać od 500 do 1500 zł miesięcznie.
Współtwórzcie z nami publikację! Zapraszamy do nadsyłania artykułów podejmujących tematykę lokalnego zaangażowania. Na teksty czekamy do 1 września.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.