Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z prof. Pawłem Śpiewakiem

We wtorek 27 lutego seminarzyści grupy POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO oraz innych grup cyklu „Logos zaangażowany” spotkali się prof. Pawłem Śpiewakiem – socjologiem i historykiem idei, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, publicystą i posłem na Sejm V kadencji.


Zostaliśmy zaproszeni do Biura Poselskiego, gdzie w sali konferencyjnej profesor wygłosił krótki wykład o tym, co oznacza być naukowcem i politykiem jednocześnie, oraz o stanie polskiej demokracji, a następnie odpowiadał na pytania studentów. Wywiązała się bardzo interesująca dyskusja na temat dzisiejszych elit oraz wartości i etosu realizowanych w życiu publicznym. Profesor opowiedział nam o kuluarach życia sejmowego i o tym jak trudne, ale i fascynujące bywa życie polityka.

Opublikowano 04.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.