Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z prof. Chantal Delsol

Katolicka Agencja Informacyjna i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają na spotkanie z prof. Chantal Delsol, jedną z najbardziej znanych francuskich filozofów i politologów, dyrektorem Ośrodka Studiów Europejskich na Uniwersytecie Marne-la- Vallée w Paryżu.

chantal23 kwietnia (środa), godz. 17.00
Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie
ul. Foksal.11, 1Piętro

Program debaty : KONIEC KULTURY EUROPEJSKIEJ?

  • Od Europy chrześcijańskiej ku pogańskiejprof. Chantal Delsol
  • Sekularyzacja i co dalej?prof. Jerzy Kłoczowski, historyk, założyciel dyrektor Instytutu Europy Środkowej i Wschodniej w Lublinie.
  • Czy nadszedł czas na równoległą cywilizację? –  ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, politolog, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, były sekretarz generalny Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej COMECE.

Prowadzenie – Marcin Przeciszewski, KAI

Prosimy o potwierdzenie obecności: sekretariat@ekai.pl

 

Opublikowano 16.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.