Spotkanie z prof. Chantal Delsol

Katolicka Agencja Informacyjna i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają na spotkanie z prof. Chantal Delsol, jedną z najbardziej znanych francuskich filozofów i politologów, dyrektorem Ośrodka Studiów Europejskich na Uniwersytecie Marne-la- Vallée w Paryżu.

chantalNasi stypendyści biorą udział  w autorskich programach edukacyjnych, które są przestrzenią do rozwoju i realizacji własnych pomysłów.  Zaangażowanie w działania pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.

W ramach programu Kurs na przyszłość stypendyści będą odkrywać jak wpływa na ich rozwój angażowanie się w różne formy aktywności społecznej. Punktem wyjścia do poszukiwań przez swojego miejsca w świecie będzie indywidualne zdefiniowane wartości, którymi kierują się uczestnicy oraz potrzeby, których realizacja jest dla nich kluczowa.

Dzisiaj stypendyści uczestniczą w warsztatach dotyczących potrzeb świata.

Więcej informacji: https://www.centrumjp2.pl/kurs-na-przyszlosc/23 kwietnia (środa), godz. 17.00
Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie
ul. Foksal.11, 1Piętro

Program debaty : KONIEC KULTURY EUROPEJSKIEJ?

  • Od Europy chrześcijańskiej ku pogańskiejprof. Chantal Delsol
  • Sekularyzacja i co dalej?prof. Jerzy Kłoczowski, historyk, założyciel dyrektor Instytutu Europy Środkowej i Wschodniej w Lublinie.
  • Czy nadszedł czas na równoległą cywilizację? –  ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, politolog, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, były sekretarz generalny Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej COMECE.

Prowadzenie – Marcin Przeciszewski, KAI

Prosimy o potwierdzenie obecności: sekretariat@ekai.pl

 

Dodano: