Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z prof. Chantal Delsol

Katolicka Agencja Informacyjna i Centrum Myśli Jana Pawła II zapraszają na spotkanie z prof. Chantal Delsol, jedną z najbardziej znanych francuskich filozofów i politologów, dyrektorem Ośrodka Studiów Europejskich na Uniwersytecie Marne-la- Vallée w Paryżu.

chantal23 kwietnia (środa), godz. 17.00
Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie
ul. Foksal.11, 1Piętro

Program debaty : KONIEC KULTURY EUROPEJSKIEJ?

  • Od Europy chrześcijańskiej ku pogańskiejprof. Chantal Delsol
  • Sekularyzacja i co dalej?prof. Jerzy Kłoczowski, historyk, założyciel dyrektor Instytutu Europy Środkowej i Wschodniej w Lublinie.
  • Czy nadszedł czas na równoległą cywilizację? –  ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, politolog, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, były sekretarz generalny Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej COMECE.

Prowadzenie – Marcin Przeciszewski, KAI

Prosimy o potwierdzenie obecności: sekretariat@ekai.pl

 

Opublikowano 16.04.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.