Spotkanie z Leszkiem Cichym!

Leszek Cichy, guru himalaizmu, człowiek, który jako pierwszy zimą zdobył Mount Everest, będzie opowiadał o tym, że wspinaczka i wyprawy górskie to nie tylko  wysiłek fizyczny, lecz również rozwój duchowy. Pierwsze spotkanie z cyklu „Góry wartości” już we wtorek (13 listopada) o godz. 18.30 na 1Piętrze (Warszawa, ul. Foksal 11).


Wyprawa w góry jest wyprawą w głąb siebie. Wyprawą, w której człowiek zmaga się z samym sobą, głównie z tym, co go ogranicza. – Gdyby spojrzeć na życie z dystansu, okaże się, że przypomina ono górską wspinaczkę. Zmaganie się z trudnościami w pracy, na studiach, w domu, w gronie przyjaciół nie różni się bardzo od zmagania się z górskimi żywiołami. Obie wyprawy różnić może to, że w górach nie ma gdzie uciec i tym trudnościom trzeba stawić czoła. Pomagają nam w tym wartości. Dlatego „Góry wartości” to cykl spotkań tak samo dla miłośników gór, co dla wszystkich, którzy widzą w odwołaniu do wartości formę pracy nad sobą – przekonuje Grzegorz Kaska z Centrum Myśli Jana Pawła II.

We wtorek (13 listopada) o godz. 18.30 na 1Piętrze (Warszawa, ul. Foksal 11) odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu  „Góry wartości”. Gościem spotkania inaugurującego będzie wybitny himalaista – Leszek Cichy, pierwszy w historii zdobywca Mount Everest zimą. Jest pierwszym Polakiem, który zdobył koronę ziemi – najwyższe szczyty siedmiu kontynentów. Wytyczył nowe drogi na McKinley (6194 m), Aconcaguę (6960 m) i Yalung Kang (8505 m). W 2008 roku poprowadził pierwszą polska wyprawę na Gunnbjorns Fjeld (najwyższy szczyt Arktyki, 3694 m). W latach 19951999 pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Alpinizmu.

Następnie w spotkaniach na 1Piętrze wezmą udział m.in. Kinga Baranowska, Anna Czerwińska i wielu znanych himalaistów, organizatorów i uczestników wypraw.

Na osoby, które przyjdą na spotkanie z Leszkiem Cichym, czeka pokaz slajdów i filmu, będzie można wysłuchać archiwalnych rozmów przez radio, które himalaista odbył w trakcie wypraw, a także wysłuchać opowieści gościa lub zadać mu pytanie. Następnie wśród uczestników spotkania rozlosowane zostaną prezenty – sprzęt i akcesoria górskie, m.in. śpiworki puchowe na stopy czy filmy o Jerzym Kukuczce, zdjęcia, książki.

– Góry to nie tylko sport i przygoda. To także spotkanie z samym sobą, walka z własnymi słabościami, otwarcie na duchowy wymiar życia. Spotkania „Góry wartości” są propozycją dla młodych warszawiaków, którzy nie dostrzegają, bądź czują, że stracili z oczu podstawowe wartości moralne, estetyczne czy duchowe – kontynuuje Kaska.

Projekt „Góry wartości”, którego organizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, wspierają: Yeti, Sklep Podróżnika, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, Klub Wysokogórski (Warszawa), Uniwersytecki Klub Alpinistyczny (Warszawa), Studencki Klub Górski, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich, Klub Turystyki Aktywnej Spacerniak, Speleoklub Warszawa, Portalgorski.pl. Patronami medialnymi projektu są: „Taternik”, Magazyn Turystyki Górskiej „n.p.m.” oraz „Góry”.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny!

Opublikowano 12.11.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Oddajemy w Wasze ręce drugi numer magazynu „Myśl w Centrum”. Tym razem podejmujemy temat samotności.
Oddajemy w Wasze ręce przewodnik „Warszawa – miasto wielu religii” w formie online, który pozwoli Wam samodzielnie wyruszyć na spacer szlakiem wybranej religii.
Październik z Centrum Myśli Jana Pawła II upłynie pod znakiem wielowyznaniowych spacerów, spotkań Pod Wspólnym Dachem, koncertu i debat.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.